Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Koh Samet, smaragdový ostrov

Foto, en.wikipedia.orgDo Thajska přijíždí stále více turistů, protože stále více lidí touží po rušné Asii. A tu Thajsko může rozhodně nabídnout! Mnoho cestovatelů, takzvaných baťůžkářů, míří do divokého Bangkoku. Většina lidí vybírá Thajsko kvůli levné exotice a cestovatelští začátečníci zde většinou začínají svou první „poznávačku“ Asie.

My na tom nebyli jinak. V Bangkoku jsme strávili úžasných 5 dní. Pátý den nás ale ruch velkoměsta Foto, en.wikipedia.orgpřestal bavit a říkali jsme si, že je čas na změnu. Jeli jsme na naše ubytování a cestou se rozhodli, že bychom měli navštívit nějaký thajský ostrov, když o tom každý tak básní. Po konzultaci našeho přání v cestovní agentuře v Pattaye nám byl doporučen Koh Samet.

 

 

Smaragdová voda, čisté pláže, málo lidí, prostě klasická idylka a ráj.

Dlouho jsme neváhali a zamluvili si jednu noc v hostelu, přepravu trajektem na vysněný ostrov, snídani a dopravu autobusem do přístavu. Za dva dny od zaplacení exotického víkendu jsme už seděli v malé loďce spolu s dalšími nedočkavci a těšili se na to ticho, klid a mír.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Jakmile jsme dopluli na hlavní pláž ostrova, majitelé různých hostelů, hotelů a rezortů si nás rozebrali a ubytovali. Mě ale nejvíce zajímalo moře. Tak smaragdově průhledné moře jsem dlouho nikde neviděla. Takže jsme hodili věci na pokoj a už se běželi „ochladit“ do asi třicetistupňového moře. 

 

 

Po chvíli nás opékání a koupání na hlavní pláži přestalo bavit a vydali jsme se na menší procházku vesničkou. Jak už to tak bývá v zemích jako je Thajsko, čisto a pořádek je jenom kolem hlavních turistických atrakcí a hotelů. Jakmile člověk zajde byť jenom za rezort, už nohama rozhrnuje nepořádek a odpadky a vzrušující exotika se rázem promění v divočinu. Nebylo tomu jinak na ostrově Koh Samet.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Když jsme procházeli vnitrozemím na jinou pláž, nepotkali jsme skoro žádného turistu. A to, že nás napadlo jít se podívat jinam, byl ten nejlepší nápad. Našli jsme zastrčený a opuštěný rezort s jednou jedinou rodinkou na soukromé pláži. Celý den jsme skákali z mola, šnorchlovali, jedli čerstvé ovoce a užívali si exotiku i divočinu.

Autor: Diana Schirlová

 

Zdroj videa: YouTube CC CHuggi92, Koh Samet

 

Hotely v této lokalitě přes booking.com

Koh Samet

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Cestovní deníček – Thajsko

Tipy a rady na cestu do Thajska

Chiang Mai – město chrámů

Bangkok - ráj pro milovníky jídla, kultury

Koh Yao Noi jako ráj pro skutečný odpočinek

Thajská kuchyně

Co navštívit v Bangkoku?

Thajsko - dovolená v zemi stříbrného plátna

Koh Samet, smaragdový ostrov

Andamanské moře

Souostroví Phi Phi skrývá filmovou Pláž

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 11.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.