Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Lázeňské pobyty Slovensko

Velice vzdálená je doba, ve které si lázeňské pobyty mohla dovolit pouze vyšší třída. Dnes tak oblíbené wellness si může dopřát takřka každý, stačí si jen vybrat v rámci svých možností.

Pokud hledáte dovolenou v zahraničí, můžete se s klidným svědomím svěřit do rukou našich východních sousedů. Ti mají s lázeňskými pobyty velmi bohaté i letité zkušenosti.

 

 

 

Lázně Piešťany

Mnohým z nás není toto jméno neznámé, není divu, jedná se totiž o největší i nejnavštěvovanější lázně na  Slovensku, ve kterých se kromě špičkových služeb a  bohatých minerálních zdrojů dočkáte i velice unikátních bahenních zábalů, kterými jsou Piešťany proslulé. Také jejich poloha je pro nás lákavá, pouhou hodinu a půl od našich společných hranic.

  • Lázně Piešťany jsou lázněmi termálními, využívají deset unikátních přírodních minerálních pramenů buď na léčivé koupele, nebo jako pitný režim. Dále nám nabízí sirné bahno, které se může pochlubit velmi vysokým obsahem síry, což se využívá zejména v balneoterapii. Zajímavostí je také takzvané Bahnisko, což jsou bazény s přírodním dnem.
  • Ubytování můžeme nalézt v jednom z patnácti hotelů přímo v centru Piešťan, vyberete si mezi hotely pyšnícími se dvěma až pěti hvězdičkami, přičemž většina z nich nabízí vlastní wellness i výběr z procedur. V ČR nabízí pobyty v Lázních Piešťany CK Wellness Tour např. Balnea Esplanade.
  • Kulturní vyžití a bohatý společenský život jsou u lázní samozřejmostí, na své si přijdou všechny věkové kategorie. Můžete navštívit koncert, výstavu, či výtvarné sympozium, nebo dát přednost noci prohýřené na diskotéce. Druhý den vám snad přijde k duhu odpočinek v poklidné atmosféře některé z malebných kavárniček.
  • Sportovně založení návštěvníci také nepřijdou zkrátka, užít si mohou na tenisových kurtech, golfovém hřišti, mohou si zahrát squash, či využít některou z mnoha cyklostezek, nebo se vydat na pěší tůru po turistických značkách a mnoho dalších aktivit.
  • Rybáři a milovníci vodních sportů, pro ně je nabízena  zábava na umělém jezeře Slňava na řece Váh.Vyřádit se můžete při jachtingu, veslování, anebo si jen odpočinout  u klidného rybolovu. Rybáři by si však také neměli nechat ujít návštěvu rybářské bašty Bašovky, která je pro ně rájem, nejenže je úspěch téměř stoprocentně zaručen, ale nachází se zde i škola pro rybáře začátečníky, třeba i děti. Pěkný den můžete završit labužnickou tečkou v rybářské restauraci.
  • A nakonec i milovníci historie si přijdou na své. V okolí se nachází nepřeberně památek, uvedeme například Trenčianský hrad, nejstarší v okolí, který je pouze 45 km od Piešťan, ale také nesmíme zapomenout na legendární Čachtický hrad. Ten se nachází ještě blíže, 27km, jedná se však pouze o ruiny a nikdo nepodává výklad. To ale kouzlu tohoto místa nijak neškodí, návštěvník se může v mysli přenést do časů Alžběty Báthoryové  a vzpomenout si na její krvavý příběh.

 

 

Mapa

 


Mohlo by vás zajímat: Přehled všech lázní v ČR najdete zde.

 

Autor článku: Helena Dvořáčková

 

 

 

Čtěte také:

Slovenské lázně Velký Meder

Piešťany - město lázní

Pohádkový svět slovenských jeskyní

10 nejzajímavějších míst Bratislavy

Nejvyšší hora Slovenska

Skanzeny na Slovensku - zpět do historie

Spišský a Oravský hrad

Trenčianské Teplice, krásná i léčivá příroda

Průvodce - Trenčín

Třídenní trek Malá fatra aneb jak se nenechat sníst ...

*Přehled last minute zájezdů na Slovensko

Seznam lázní na Slovensku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 07.10.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.