Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Trenčín

Město Trenčín je po staletí jedným z nejvýznamnějších  slovenských měst. Vešlo ve známost jako město módy i Perla Považí, dnes je důležitým obchodním, kulturním, sportovním a ekonomickým centrem.

 

 

 

 

 

Historie města je poměrně bohatá, o čem svědčí i dějiny Trenčína. Město podél řeky Váh bylo osídleno v době kamenné, vypovídá o tom řada archeologických nálezů. Strategický význam města a jeho postavení byly později potvrzeny Římany, kteří ve vesnici Laugaricio v roce 179 nl nechali na skále vítězný nápis vojsk císaře Marka Aurélie.

 

 

 
Mapa - openstreetmap.org  

 

   
  Last minute zájezdy do Trenčína
   

 

Ve 13. století Trenčín zničili Tataři, pak přišel čas největšího rozkvětu města za vlády Matúše Čáka, který ovládal téměř celé území dnešního Slovenska. Průmyslový rozvoj města přinesla druhá polovina 19. století, výstavba železnice a mnoha továren, zkvétal zejména oděvní, strojírenský a potravinářsky průmysl.

Pozornost turistů i návštěvníků při vstupu do města přitáhne majestátný hrad Trenčín, který se hrdě pyšní nad městem. Nepochybně je dominantou města a celého Považí. Dnešní komplex, který je součástí expozice muzea v Trenčíne vytváří soubor paláců. Návštěvníci určitě neobejdou Dělovou baštu a hladomornu.

V areálu hradu se během roku pořádají různé výstavy, koncerty, středověké hry a atraktivní noční přehlídky.

Nejznámější je 80 m hluboká Studna lásky a s ní spojený příběh Omara a Fatimy. Podle pověsti hradní pán Štěpán Zápoľský zajal krásnou tureckou princeznu Fatimu. Turecký princ Omar, který miloval Fatimu, musel čtyři roky kopat do skály a přivést vodu hradnímu pánovi a pak byl propuštěn na svobodu společně s Fatimou.

K dalším zajímavým památkám města kromě hradu patří Mírové náměstí s morovým sloupem. Ten připomíná oběti morové epidemie z roku 1710, dále nesmíme opomenout farní kryté schody, farní kostel, městskou brána z 15. století, evangelický kostel a židovskou synagogu.

K několika galeriím,  divadlům a muzeím přibylo i moderní výstaviště, konají se zde mnohé akce a festivaly.

 

Hrad Trenčín


Kromě několika pozoruhodných památek Trenčín nabízí i místo na relax, procházku nebo dovádění s dětmi. Řeka Váh udělala ve svém korytě velký ostrov uprostřed, kde se můžete snadno dostat a užít si nedělní odpoledne. Lze si zde zahrát  tenis, minigolf, vodní sporty, jako je kanoistika nebo plavání. Součástí ostrova je také kempinková oblast, dá se tady pronajmout chatka a strávit příjemné chvíle s přáteli nebo rodinou.

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, viennaprofi1 Trenčín 2012 - Slovensko

 

  Ubytování v této lokalitě

 

Ubytovňa Pri Parku

Cena na noc pro dva - 470 Kč
 

Penzion Pri Parku

Cena na noc pro dva - 731 Kč
 

Penzion na letisku

Cena na noc pro dva - 913 Kč

 

Pokud se rozhodnete navštívit Slovensko, neměli byste obejít toto krásné historické město. "Perla Považí" je rozhodně místo, které stojí za vaši návštěvu!

Autor: Beáta B.

 

Jízdenky do Trenčína zakoupíte např u Regiojet / Student Agency


 

 

 

     
                                   Předpověď počasí - Trenčín  
     

 

 

                                                 Další slovenská města  
  Velký Meder Piešťany Trnava Košice Trenčianské Teplice    
  Ružomberok Poprad Nitra Bratislava

Dunajská Streda

   
               
               
               

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam lázní na Slovensku

 

10 největších jezer na Slovensku

 

Nejvyšší hora Slovenska

 

Nejkrásnější hrady na Slovensku, které musíte navštívit

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.