Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Dovolená v Lukoranu

I letos je cílem mnoha Čechů tolik oblíbené a ne příliš vzdálené  Chorvatsko. Právě velké množství krajanů v této zemi může některé české turisty od dovolené odrazovat.

Oblíbené turistické oblasti jako je Split, Dubrovník nebo Makarská riviéra jsou velmi rušné. Pokud však vyhledáváte klid a pohodu s nádechem venkovského stylu života, vyrazte do Lukoranu.

 

 

Malé rybářské městečko Lukoran se nachází v severovýchodní části ostrova Uglajn. Tento ostrov je součástí tak zvaného zadarského souostroví a zároveň je městu Zadar nejblíže. Dalšími okolními městy jsou Preko (10 km) a Kukljica (18 km). Díky svému umístění v malebné zátoce osázené vysokými borovicemi je chráněn před větrným počasím a řadí se tak k nejkrásnějším místům ostrova Uglajn.

Místní obyvatelé se tu věnují především rybolovu a zemědělství. Pěstují zde olivy a vinnou révu. Ochutnat tak můžete jak výborné olivy, tak kvalitní domácí olivový olej či víno. Místní obyvatelé žijí z cestovního ruchu a tak se nemusíte bát, že byste zde nesehnali ubytování. Jistě oceníte ubytování v soukromých apartmánech oproti rušným hotelovým komplexům.

 

 

                     Mapa

 

Ve městečku Lukoran stojí románský kostel sv. Lovre, který stojí jistě za to navštívit. V části Lukoranu zvané Zmorašnjeg jsou k vidění pozůstatky gotického kostela, který byl podle pověstí postaven egyptskými mnichy ve 14. století. Kromě historických památek stojí za shlédnutí také typické rybářské domky a kdo ví, třeba se vám poštěstí a místní domorodci vás pozvou dovnitř na sklenku vína či  rybu.

 

 

Kromě objevování historie je tato lokalita vhodná k potápění. Čistá voda v zátokách vám jistě dovolí nahlédnout pod svou hladinu, kde objevíte velké množství zajímavých živočichů. Kromě potápění se můžete věnovat dalším vodním sportům jako je jachting, windsurfing či si půjčit lodičku a po vlastní ose si místní hladiny prozkoumat.

 

   
                                     Počasí v této lokalitě
   

 

Pláže jsou zde oblázkové a vstup do vody je pozvolný. Lemované jsou vysokými borovicemi, takže své děti i sebe můžete během velmi slunných dní schovat do jejich stínu. Ti, kteří se neradi potápějí, jistě ocení kopcovitější charakter místní krajiny. Vyrazit tak můžete nejen na trekking, ale i na  cyklovýlet. Všude zde narazíte na značené cyklostezky, které vás zavedou do blízkého i vzdálenějšího okolí a nabídnou ty nejkrásnější výhledy na moře.

 

   
  Tip na ubytování:  Apartments Villa Tanzanite  Cena na noc pro dva - 1 420 Kč
   

 

Podnikat výlety lze i do blízkého okolí. Pokud přeci jen prahnete po tradičním cestovním ruchu a rádi byste navštívili město plné stánků, turistů anebo nočního života, zajeďte do nedalekého Zadaru.

Z Lukoranu se sem sice nedostanete, ale musíte se přiblížit do nedaleké obce Preko. Odsud celkem pravidelně odjíždějí trajekty. Místní obyvatelé nabízejí turistům výlety lodí kolem tamních ostrovů a zátok s možností koupání nebo potápění. Nejen pro botaniky a milovníky oliv stojí za to navštívit rezervaci Saljsko Polje. Dostanete se sem trajektem z Kukljice. Odměnou vám bude procházka mezi 700 let starými olivovníky. Je doloženo, že tyto olivové háje zasadili staří Řekové již před 2000 lety.

Autor: Adéla M.

 

 

*Přehled last minute zájezdů do Chorvatska

  Seznam letišť v Chorvatsku

  Placení a měna

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.