Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kréta, tajemný poklad Řecka

Kréta, Agios NikolaosŘecký ostrov Kréta může každému poskytnout to, co od příjemné a krásné dovolené očekává. Bohatá historie opředená bájemi na vás dýchá všude kolem vás, příroda nabízí vysoké hory, zelená údolí i místa, která spíše připomínají pouštní krajinu.

Pokud milujete moře a krásné pláže, rozhodně si odpočinek na Krétě užijete. Zrovna tak rušná letoviska, kde kypí noční život, nebo klidné vycházky podél pobřeží. Jedním slovem lze tento ostrov charakterizovat jako rozmanitost.

 

 

Maják ve městě Rethymno

Maják ve městě Rethymno


Kréta, en.wikipedia.org 

Mapa ostrova Kréta a okolních ostrůvků

 

Téměř všechna turistická střediska jsou soustředěna kolem velkých měst na severu ostrova. Severní pobřeží se do moře svažuje pozvolně, a proto i pláže jsou zde většinou mělké a písčité. Po celém pobřeží jsou rozeseta turistická centra, množství hotelů a bungalovů. Tato část začíná již od hlavního města Kréty Heraklionu a až k městu Agios Nikolaos je celá řada luxusních i skromnějších ubytovacích možností. Mezi největší a také nejrušnější centra paří Rethymno a Chania, která vás jistě zaujme nádherným centrem s kolonádou a spoustou historických staveb.

 

 Heraklion

Hlavní město Kréty - Heraklion

 

   
  Dovolená na Krétě přes web Invia
   


Minulost

Určitě je mnohým známo, že Kréta je kolébkou evropské civilizace. Dodnes o jejím významu svědčí celá řada památek. Největší z nich je královský komplex Knossos, kam se dostanete místní autobusovou dopravou z Heraklionu za pouhých 15 minut, nebo pokud si o dovolené zaplatíte fakultativní výlet. Tento největší minojský palác byl několikrát zničen zemětřesením a opět postaven.

Druhým nejvýznamnějším starověkým sídlem je Festos na jihu ostrova. Podle mnohých je hezčí než Knossos, hlavně pro svou přirozenost a okolní krajinu. Pokud se sem dostanete, budete mít možnost se dokonale vžít do představy starověkého života v tomto krásném údolí, obklopeného horami, na jejichž svazích se pěstovaly olivy, ovoce i zelenina.

 

Krétská pláž Elafonisi

Krétská pláž Elafonisi

 

Cestování po Krétě

Nejlepším způsobem poznávání Kréty je cestovat v pronajatém automobilu. Na Krétě je spousta autopůjčoven, kde si můžete auto vypůjčit i na delší dobu.

Pokud budete ubytování v některém letovisku na severním pobřeží, pak se vydejte přes vnitrozemské vysoké pohoří až na jižní stranu. Kromě úžasného zážitku z prohlídky Festosu rozhodně nevynechejte pláž Matala s jejími hrobkami vytesanými do strmé pískovcové skály. Toto místo bylo v polovině 20. století útočištěm vyznavačů hnutí hippies z celého světa. Kromě těchto lokalit je na jihu Kréty i dost dalších zajímavostí, jako například největší evropská soutěska Samaria.

 

Nabídka ubytování v destinaci Heraklion od booking.com

booking.com

Heraklion


*Autor úvodní fotky - By Martin Dürrschnabel (Own work) [CC BY-SA 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons

 

Mohlo by vás zajímat: Přehled pěti největších řeckých ostrovů:

1. Kréta - více informací zde

2. Euboia - více informací zde

3. Lesbos - více informací zde

4. Rhodos - více informací zde

5. Chios - více informací zde

 

 

 

Zdroj videa:YouTube CC, Guy Stephany Kréta - Heraklion (Iraklio)

 

 

Mohlo by vás taky zajímat:

Kréta - ostrov s historií

Největší řecký ostrov - Kréta

Vyrážíme na ostrov Kréta - co si nenechat ujít

Kréta - Tajuplný ostrov štěstí

Letenky na Krétu za 2 960 Kč

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.11.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.