Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce ostrovem Ithaka

Milovníci antických bájí velmi dobře znají  řecký ostrov Ithaka jako rodiště Odyssea. Tento bájný hrdina, jenž se zúčastnil dobývání Tróje, musel posléze strávit deset let na cestách, než svoji milovanou Ithaku opět spatřil. Dnešní turisté to mají mnohem jednodušší a na Ithace se mohou ocitnout během několika hodin. Co je na tomto ostrově nejvíce láká?

 

Poloha ostrova, zdroj mapy - openstreetmap.org, Google mapa

 

 

 

Ithaka je místem klidu a nádherné přírody

Mezi největší přednosti Ithaky bezesporu patří skutečnost, že se jí jako ostrovu vyhnul velký rozvoj cestovního ruchu. Turisté si tedy mohou užívat čistého moře s modrozelenou vodou i okolních pláží plných zeleně bez toho, aby se museli obávat přelidněnosti.

 K nejznámějším plážím patří Filiatro, Gidaki, Agios Ioannis, Polis nebo Frikes. Po ostrově je navíc rozeseta celá řada turistických stezek i půvabných vesniček, takže pro příznivce pěší turistiky je Ithaka ideální destinací.

 

 

Vše podstatné se nachází ve městě Vathy

Hlavním střediskem ostrova je bezesporu město Vathy, jež má zhruba 2000 obyvatel. Nachází se zde archeologické i folklórní a námořní muzeum.

Ve městě jsou ke zhlédnutí také sochy, jež odkazují na údajného zmiňovaného slavného rodáka, ale i další postavy z řeckých bájí. Pamětní deska připomíná i pobyt anglického klasika romantické poezie lorda George Gordona Byrona.


  Ubytovánív této lokalitě

  Tip na hotel (Samos):  Samos Hotel Cena na noc pro dva - 1 420 Kč
  Tip na hotel (Kokkari): Studios Penelope Cena na noc pro dva - 1 120 Kč

 

Při pobytu na Ithace je záhodno navštívit klášter Panagia Kathariotissam

Ideálním místem pro výlet je klášter Panagia Kathariotissam, jenž se nachází v horách v nadmořské výšce 600 metrů přibližně uprostřed ostrova. Jeho stáří sice není přesně známo, ale hlavní chrám je datován do 16. století. Turisté, kteří se vydají obdivovat jeho krásu, by však neměli zapomenout na to, že musí být odpovídajícím způsobem oblečeni. V zátoce u hlavního města pak rozhodně stojí za návštěvu kostel Krista Spasitele, jenž je vybudován na miniaturním ostrůvku Lazaretto.

Autor: Michaela V.

 

Přehled ubytování v Ithaca

 

 

Zdroj: YouTube CC, DioskouriGRIthaca,  Ithaka

 

 

 

 

Čtěte také:

Seznam letišť v Řecku

Kde se natáčel film Trója?

Přehled - řecké ostrovy

 

 

                                   Další řecké ostrovy
       

Lindos

Kréta

Samos

Los

     
       

Kalymnos

Kos

Karpathos

Lesbos

     
                     

 

 

  

Vložil/a: Daniel Česák 12.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.