Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Tilburg - město muzeí a festivalů každoročně přiláká řady turistů

Na jihu  Nizozemska - v Tilburgu - to žije! Univerzitní město má co nabídnout nejen studentům, kterých je ve městě spousta. Město pořádá nejrůznější kulturní akce a láká i na památky a hezkou přírodu. Pokud zrovna netoužíte po dovolené u moře, bude se vám tady líbit.

 

 

Akce, na kterých v Tilburgu nesmíte chybět

V Tilburgu se pořád něco děje. To nejspíš kvůli přítomnosti tolika studentů, kteří by se jinak nudou ukousali. Možná, že právě kvůli nim se ve městě můžete zúčastnit řady kulturních akcí.

Za zmínku určitě stojí festival světové kultury, Gipsy festival konaný v květnu, červencová pouť, gay festival Roze MaanDag a další. Je vidět, že v Tilburgu o zábavu není nouze a pokud tedy volíte akčnější strávení volného času, v tomto městě jej naleznete.

 

    Mapa - openstreetmap.org

 

 

V Tilburgu mají snad muzeum na všechno

Žasnete, kolik muzeí v Tilburgu najdete. A pokud vám procházka mezi vystavenými exponáty není cizí, přijdete si zde na své. Zaskočit můžete do muzea textilu, navštívit lze muzeum písma a psacích strojů, podívejte se také do archeologického muzea, etnografického muzea a do dalších.

 

Centrum Tilburgu

 

Co je k vidění ve městě?

 Pokud zrovna nebudete na nějakém festivalu nebo v muzeu, můžete se ve městě podívat ke kostelu sv. Josefa nebo k moderní hodinové věži - vše v centru města.

 

 

Za shlédnutí jistě stojí i radnice a socha Willema II. Krása města je podtržena i velkou nabídkou parků, ve kterých je díky dobré udržovanosti radost pobýt. K tomu abyste se pobavili v největším zábavním parku v okolí, jímž je Efteling, si ale musíte zajet asi 15 kilometrů ven z města.

 

   Hotely v této lokalitě

 

 

Dobré jídlo, pití a zábava

Mezi procházkami v parku či v muzeu se můžete občerstvit takřka na každém rohu. V Tilburgu najdete řadu restaurací a barů, ve kterých vám bude nejen dobře chutnat, ale budete se tam také příjemně cítit.

Autor: Andrea Nováková

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Peter Conen Projížďka Tilburgem na kole

 

 

                                Další   holandská města
                 

Amsterdam

Haag

         
                 

Rotterdam

Eindhoven

         
                 

Zandvoort

Haarlem          
                  Valkenburg Utrecht          
                               

 

 

     
    Čtěte také:
   

Seznam holandských letišť

     

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.