Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Berlín na víkend

Berlín je hlavním městem  Německa teprve od roku 1991, málokdo ví, že se jedná o druhé největší město Evropské Unie.

 

 

 

Co určitě navštívit

Metropole je přeplněna nejrůznějšími historickými i kulturními památkami. Pokud ovšem nemáte více dní, pak je nejlepší využít trasu autobusu číslo 100. Ten totiž objíždí ty nejdůležitější pamětihodnosti. Sice se nedostanete přímo do divadel a muzeí, ale i samotná projížďka kolem nich stojí za to. Vidět můžete například vítězný sloup, slavnou Berlínskou zeď, nebo Egyptské muzeum, kde se nachází známá soška Nefertiti.

Vložil/a Redakce, 7.3.2016

Něco málo o Paříži

Paříž je hlavním i největším městem Francie. Rozkládá se podél břehů Seiny a díky spojení památek a současného kulturního dění, ji každý rok navštěvují desetitisíce turistů z celého světa. Paříž jako taková, má na 2 000 000 obyvatel a je poměrně hustě osídlena.

Vložil/a Redakce, 11.3.2013

Kam se vydat v Innsbrucku

Innsbruck je hlavním městem Tyrolska v Rakousku a nachází se v předhůří Alp. Žije zde cca 128 tis. obyvatel.

 

 

 

Historie

Innsbruck nepatří mezi nejstarší města Evropy, ovšem jeho historie je přesto velice zajímavá. Nejstarší pozůstatky jsou urny s lidskými ostatky, které pocházejí z mladší doby kamenné a z doby bronzové.

Zásadním okamžikem historie dnešního Innsbrucku bylo rozhodnutí Římanů postavit zde pevnost, která bude chránit obchodní cestu do Itálie.

Vložil/a Redakce, 7.3.2013

Tip na eurovíkend: Avignon a jeho slavný most

Když se řekne Avignon, zřejmě si vybavíte známou píseň, ve které se zpívá o Avignonském mostě. Ovšem město Avignon toho nabízí více, než-li pouhý most. Avignon hostí například divadelní festival v letních měsících. V tu dobu se do města sjedou různí herci, mimové a jiní umělci.

Vložil/a Redakce, 4.1.2013

Tip na eurovíkend: lázeňské město Budapešť

Ilustrační foto - budova ParlamentuBudapešť patří k největším lázeňským městům Evropy. Budapešť má zhruba 2 milióny obyvatel, a je tedy podstatně větší než-li Praha. Podobně jako Praha, i Budapešť se pyšní zápisem do UNESCO. Město je rozděleno Dunajem na dvě části. Jedna část, Buda, je poměrně dost hornatá, ta druhá část, Pešť, naopak spíše rovinatá.

Vložil/a Redakce, 4.12.2012

Kam vycestovat na podzim? Zkuste Kodaň nebo Lyon

Ilustrační foto

 

Chcete-li na podzim někam letecky vyrazit, je zapotřebí již nyní začít se poohlížet po levných letenkách. Zajímavým podzimním tipem by mohla být města Kodaň a Lyon. Obě dvě mají přímé letecké spojení z Prahy s nízkonákladovou aerolinkou. Do Kodaně vás dopraví např. Norwegian, do Lyonu pro změnu Easyjet.

Vložil/a Redakce, 5.8.2012

Prodloužený víkend v Barceloně pro dva od 6 347 Kč

Ilustrační fotoV dnešním článku bychom vám představili několik variant prodloužených víkendů v Barceloně pro dva. Jedná z variant je s odletem z Prahy, zbylé pak z Berlína. Z Berlína do Barcelony a zpět lze letět za zhruba 1 000 korun. To je velmi příjemná cena. K tomu ubytování a eurovíkend pro dva může stát necelých 6 500 Kč. V ceně jsou vždy letenky vč. tax a s příručním zavazadlem. Není započítána cena za dopravu na letiště.

 

Vložil/a Redakce, 9.7.2012

Tip na eurovíkend - německý Heidelberg nebo polský Krakow

Přemýšlíte, že si užijete nějaký zajímavý eurovíkend? A teď jen zvažujete které město nebo místo vybrat? Dáme vám několik typů, kam by se určitě stálo za to jet podívat. První město bude v Německu a to Heidelberg. Je tam překrásná zřícenina zámku. A dokonce německá turistická centrála uspořádala anketu o nejkrásnější památku Německa. Na prvním místě je právě zmiňovaný zámek Heidelberg, druhé místo má známý zámek Neuschwanstein a třetí místo patří dómu v Kolíně nad Rýnem.

Vložil/a Redakce, 16.5.2012

Prodloužený víkend v Pise

Ilustrační fotoBlíží se nová letní sezóna, a je pomalu čas na plánování dovolených a eurovíkendů. Připravili jsme pro vás aktuální zajímavou nabídku zpátečních letenek a ubytování do Pisy. Za prodloužený víkend v tomto italském městě zaplatí dvě osoby okolo 7 tisíc korun – v ceně jsou letenky a také ubytování v Pise. Pokud se vydáte do Pisy, doporučujeme pobyt spojit i s návštěvou blízké Florencie.

Vložil/a Redakce, 21.2.2012

Kam na Slovensko: oravský Zuberec

Ilustrační fotoVyrazit na prodloužený víkend na Slovensko není špatný nápad. Byla zima až praštilo, ale slunce nás hřálo. Zamířili jsme k Západním Tatrám k Zuberci, přesněji obec Huty, do překrásné stylové Koliby Holica. Zde nás přivítal milý personál. Cesta z Prahy trvá přibližně 7 hodin, se zastávkami tak 8 – 9 hodin.

Vložil/a Redakce, 18.2.2012
« Předcházející 1 2 3 4 6 Další »Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.