Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Berlín na víkend

Berlín je hlavním městem  Německa teprve od roku 1991, málokdo ví, že se jedná o druhé největší město Evropské Unie.

 

 

 

Co určitě navštívit

Metropole je přeplněna nejrůznějšími historickými i kulturními památkami. Pokud ovšem nemáte více dní, pak je nejlepší využít trasu autobusu číslo 100. Ten totiž objíždí ty nejdůležitější pamětihodnosti. Sice se nedostanete přímo do divadel a muzeí, ale i samotná projížďka kolem nich stojí za to. Vidět můžete například vítězný sloup, slavnou Berlínskou zeď, nebo Egyptské muzeum, kde se nachází známá soška Nefertiti.

Vložil/a Redakce, 7.3.2016

Něco málo o Paříži

Paříž je hlavním i největším městem Francie. Rozkládá se podél břehů Seiny a díky spojení památek a současného kulturního dění, ji každý rok navštěvují desetitisíce turistů z celého světa. Paříž jako taková, má na 2 000 000 obyvatel a je poměrně hustě osídlena.

Vložil/a Redakce, 11.3.2013

Kam se vydat v Innsbrucku

Innsbruck je hlavním městem Tyrolska v Rakousku a nachází se v předhůří Alp. Žije zde cca 128 tis. obyvatel.

 

 

 

Historie

Innsbruck nepatří mezi nejstarší města Evropy, ovšem jeho historie je přesto velice zajímavá. Nejstarší pozůstatky jsou urny s lidskými ostatky, které pocházejí z mladší doby kamenné a z doby bronzové.

Zásadním okamžikem historie dnešního Innsbrucku bylo rozhodnutí Římanů postavit zde pevnost, která bude chránit obchodní cestu do Itálie.

Vložil/a Redakce, 7.3.2013

Tip na eurovíkend: Avignon a jeho slavný most

Když se řekne Avignon, zřejmě si vybavíte známou píseň, ve které se zpívá o Avignonském mostě. Ovšem město Avignon toho nabízí více, než-li pouhý most. Avignon hostí například divadelní festival v letních měsících. V tu dobu se do města sjedou různí herci, mimové a jiní umělci.

Vložil/a Redakce, 4.1.2013

Tip na eurovíkend: lázeňské město Budapešť

Ilustrační foto - budova ParlamentuBudapešť patří k největším lázeňským městům Evropy. Budapešť má zhruba 2 milióny obyvatel, a je tedy podstatně větší než-li Praha. Podobně jako Praha, i Budapešť se pyšní zápisem do UNESCO. Město je rozděleno Dunajem na dvě části. Jedna část, Buda, je poměrně dost hornatá, ta druhá část, Pešť, naopak spíše rovinatá.

Vložil/a Redakce, 4.12.2012

Kam vycestovat na podzim? Zkuste Kodaň nebo Lyon

Ilustrační foto

 

Chcete-li na podzim někam letecky vyrazit, je zapotřebí již nyní začít se poohlížet po levných letenkách. Zajímavým podzimním tipem by mohla být města Kodaň a Lyon. Obě dvě mají přímé letecké spojení z Prahy s nízkonákladovou aerolinkou. Do Kodaně vás dopraví např. Norwegian, do Lyonu pro změnu Easyjet.

Vložil/a Redakce, 5.8.2012

Prodloužený víkend v Barceloně pro dva od 6 347 Kč

Ilustrační fotoV dnešním článku bychom vám představili několik variant prodloužených víkendů v Barceloně pro dva. Jedná z variant je s odletem z Prahy, zbylé pak z Berlína. Z Berlína do Barcelony a zpět lze letět za zhruba 1 000 korun. To je velmi příjemná cena. K tomu ubytování a eurovíkend pro dva může stát necelých 6 500 Kč. V ceně jsou vždy letenky vč. tax a s příručním zavazadlem. Není započítána cena za dopravu na letiště.

 

Vložil/a Redakce, 9.7.2012

Tip na eurovíkend - německý Heidelberg nebo polský Krakow

Přemýšlíte, že si užijete nějaký zajímavý eurovíkend? A teď jen zvažujete které město nebo místo vybrat? Dáme vám několik typů, kam by se určitě stálo za to jet podívat. První město bude v Německu a to Heidelberg. Je tam překrásná zřícenina zámku. A dokonce německá turistická centrála uspořádala anketu o nejkrásnější památku Německa. Na prvním místě je právě zmiňovaný zámek Heidelberg, druhé místo má známý zámek Neuschwanstein a třetí místo patří dómu v Kolíně nad Rýnem.

Vložil/a Redakce, 16.5.2012

Prodloužený víkend v Pise

Ilustrační fotoBlíží se nová letní sezóna, a je pomalu čas na plánování dovolených a eurovíkendů. Připravili jsme pro vás aktuální zajímavou nabídku zpátečních letenek a ubytování do Pisy. Za prodloužený víkend v tomto italském městě zaplatí dvě osoby okolo 7 tisíc korun – v ceně jsou letenky a také ubytování v Pise. Pokud se vydáte do Pisy, doporučujeme pobyt spojit i s návštěvou blízké Florencie.

Vložil/a Redakce, 21.2.2012

Kam na Slovensko: oravský Zuberec

Ilustrační fotoVyrazit na prodloužený víkend na Slovensko není špatný nápad. Byla zima až praštilo, ale slunce nás hřálo. Zamířili jsme k Západním Tatrám k Zuberci, přesněji obec Huty, do překrásné stylové Koliby Holica. Zde nás přivítal milý personál. Cesta z Prahy trvá přibližně 7 hodin, se zastávkami tak 8 – 9 hodin.

Vložil/a Redakce, 18.2.2012
« Předcházející 1 2 3 4 6 Další »Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!