Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Westminsterská katedrála

KatedrálaV souvislosti s Londýnem jste již jistě slyšeli o Westminsterském opatství (Westminster Abbey), které slouží královskému rodu jako místo pro svatby, korunovace či pohřby. Možná jste ale neslyšeli o katedrále, která se od opatství nachází jen několik stovek metrů, vstup do ní je zdarma a rozhodně stojí za navštívení.

 

Westminsterská katedrála se nachází asi pět minut chůze z nádraží Victoria, v samém srdci Londýna. Jedná se o katedrálu s největší lodí v celé Británii. Její základní kámen byl položen již roku 1895. Stavba trvala osm dlouhých let a v roce 1903 katedrála poprvé otevřela své brány. Uvnitř se nachází neuvěřitelně rozlehlý otevřený prostor, jelikož katedrála byla navrhnuta tak, aby se do ní vešlo co nejvíce lidí.

 

 

 Ať už jste věřící, nebo nejste, jistě oceníte, že se jedná o hlavní katolický kostel v Anglii i Walesu. Lidé věří, že se jedná o ''Dům Boží'' a stává se tak místem pro modlitby všech národů. Není tedy divu, že hned u vstupu si můžete prohlédnout letáčky v několika světových jazycích. Češtinu bohužel nenajdete, ale letáček ve slovenském jazyce ano.

Katedrála určitě stojí za prohlédnutí zevtniř, kde můžete obdivovat malé kapličky po stranách, či honosné mozaiky. Celý prostor na vás jistě zapůsobí silným dojmem. Po celé katedrále jsou rozmístěné stolky s desítkami hořících svíček. Pokud přihodíte nějakou minci (50 pencí či 1 libra), přispějete tím na provoz katedrály a můžete si také svíčku zapálit a přidat k ostatním.

 

 

U katedrály se rovněž nachází šedesát-čtyři metrů vysoká věž, z které budete mít za poplatek šesti liber neskutečný výhled a Londýn jako na dlani. 

 

     Mapa - openstreetmap.org
 

 

Pokud se tedy chystáte do hlavního města Anglie a rádi byste se podívali i na nějakou netradiční památku, návštěvy této katedrály rozhodně nebudete litovat.

Autor: Gabriela V.

 

Zdroj videa YouTube CC, MediaJF99, Westminsterská katedrála

 

Zdroj videa: YouTube CC, Andrew Bench, Westminsterská katedrála


 

 
O dalších zajímavých místech, kam vyrazit v Londýně na výlet čtěte zde

Londýn

 

 
                              Kam za nákupy v britské metropoli, čtěte zde.
 

 

 

Inspirace na výlet:

Nenechte si ujít příležitost navštívit londýnské trhy!

Nákupy v britské metropoli: Regent Street

Přehled londýnských Muzeí a galerií

Brighton, nejslunnější anglické město

Londýn v období adventu

Největší akvárium v Londýně

Doky sv. Kateřiny

Regent's Park

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.