Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Poznaň - pramáti Poláků

en.wikipedia.orgChcete se vrátit z dovolené a pyšnit se tím, že jste navštívili město, které má hned několik „nej“, a přitom vám cesta nezabere víc, než pár hodin drahocenného času? Pak navštivte město Poznaň. To má svých „nej“ hned několik. Je totiž jedním z  nejstarších, největších, nejnavštěvovanějších a nejvýznamnějších  polských měst. Proč?

Už samotný název města Poznaň ponouká k prozkoumání místních zajímavostí. Historie se zde začala psát v 9. století, kdy území obsadil kníže Mešek I. a z malého ostrova na řece Wartě vytvořil centrum politického a kulturního dění. Tuto událost považují Poláci za položení základního stavebního kamene v utváření celého polského státu.

 

 

Dodnes je Poznaň, která aktuálně čítá přes 560 000 obyvatel, střediskem obchodního, průmyslového a kulturního dění, přičemž si ponechává statut významné dopravní křižovatky.

 

Autobusové spoje z Prahy do Poznaně můžete vyhledat ve vyhledávači autobusových spojů

 

en.wikipedia.org

   Autor fotky: Stanisław Szewczyk, wikimedia creative commons  

 

Trasa jízdy  autem z Ostravy do města Poznaň, vzdálenost: 423 km. Čas: 4:54, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Poznaň

   Mapa této destinace

 

               
           

Mohlo by vás zajímat: Letiště Poznaň (POZ)

 
               

 

Historická tvář Poznaně

Bavíme-li se o historii Poznaně, máme v mysli především obrázek Tumského ostrova, Starého města a náměstí Stary Rynek.

Nejvyhledávanější památkou Starého města je hrad, původem ze 13. století, který okusil tvrdé rány dějin a do dnešních dnů si zachoval pouze svou malou část. Hrad je ale natolik oblíbený, že lidé permanentně usilují o jeho celkové zrenovování. 

Přední dominantou Starého Rynku je renesanční radnice, která turisty vábí unikátním zpracováním radničních hodin. Podobně, jako Pražský orloj, jsou tyto hodiny obohaceny o figurky. Sice jen dvě, ale snad každý návštěvník touží vidět dvě kůzlata, která do sebe v pravé poledne trkají.

 

 

Toužíte-li nejen po vizuálním zážitku, ale také informacích, tak i v tom vám radnice vyhoví. Její stěny totiž skrývají Muzeum novodobých dějin Poznaně, které je, kromě pondělí, otevřeno každý den. Na Starém Rynku vás jistě zaujme také Studánka Bamberky. Unikátní fontána má za úkol připomínat události 18. století, jako byla severní válka a cholera, ale také znovuobnovení města.

Historii propojenou s kulturou můžete shlédnout v poznaňském Velkém divadle, vystavěném na počátku 20. století. Poznaň ale není pouze o jednom divadle. Svým návštěvníkům v období června a července nabízí Maltský divadelní festival, kdy se snad na každém rohu města hraje ojedinělé divadelní představení.

 

  Hotely na booking.com

 

Lizawka HRPC

Cena na noc pro dva - 765 Kč
 

Soul House

Cena na noc pro dva - 982 Kč

 

 

Moderní duch města

en.wikipedia.orgAčkoli je historické centrum Poznaně turisty vyhledávanější, nelze opomenou ani moderní architekturu a současný život ve městě.

Novodobá obchodní centra, moderně zařízené kanceláře, kvalitní restaurace a kavárny jsou vyhledávány především businessmany, ale mnohá využití zde naleznou i aktivní návštěvníci města, především rodiny s dětmi.

Poznaň nabízí spousty parků, dětských hřišť, upravených cyklostezek, botanickou zahradu, nebo např. uměle vytvořenou vodní nádrž, na které se pravidelně konají kajakářské závody.

Díky vynikající a cenově dostupné infrastruktuře je možné bez problémů navštívit různorodé památky jak v historickém centru města, tak i v moderní části Poznaně.

 

 

 


Mohlo by vás zajímat:

Baltské moře u polského pobřeží

Zakopane: populární turistické středisko

K moři jen 20 km od hranic? - Nyskie jezero

Pujčovna aut on - line

Do polských Krkonoš na kole

Nejvyšší hora Polska

 

 

 

                                                 Další polská města
  Varšava Krakov Štětín Gdaňsk  
  Lodž Zakopane Svinoústí Kladsko  

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.