Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ve městě Zaragoza najdete skrytý zázrak Španělska

en.wikipedia.org , GhentKdyž budete projíždět  Španělskem z Barcelony do Madridu, neudělejte tu chybu, že byste vynechali město Zaragoza. S řadou muzeí, galerií, divadel, luxusních obchodů a špičkových restaurací má i toto velké univerzitní město co nabídnout.

 

Zaragoza leží v pouštním údolí pod úpatím Pyrenejí, 1,5 hodiny z Madridu a 3 hodiny z Barcelony. I když není vyloženě na turistické stezce, zaznamenala spoustu kulturních okamžiků – žil tu malíř Goya a jeho díla najdete po celém městě. Basílica del Pilar je poutním místem, protože se tu na sloupu v roce 40 apoštolu Jakubovi zjevila Panna Marie. Poutníci chodí líbat tento sloup a město každoročně slaví týdenní párty Fiesta del Pilar.

 

en.wikipedia.org , Ghent

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org , Ghent

 

Živoucí Centrální trh

Kterékoli ráno přijdete na místní Centrální trh, sídlící v cihlové budově připomínající nádraží v mnoha ohledech, bude na vás čekat nabídka různých krevet, lososů, škeblí, chobotnic, olihní a dalších mořských plodů čerstvě dopravovaných každý den. Trh tu má tradici už od 13.století a stále tu můžete koupit právě natrhané ovoce a zeleninu, stejně jako uzeniny nebo sýry.

 

Kde město leží?

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org


Nejbližší letiště: Zaragoza Airport

Web: aena-aeropuertos.es

Kód: ZAZ


Zaragoza

   Trasa letu z Prahy s přestupem, letenky si vyhledejte např. na Kiwi.com

 

Staré město

Stejně jako ve většině evropských měst, i tady je staré město neboli Casco Viejo ideálním začátkem vašeho dobrodružství. Na jednom konci centrálního náměstí vstoupíte do katedrály Del Salvador, známé jako katedrála La Seo, jejíž hlavní fasáda je v italském baroku, ale v katedrále najdete i prvky gotiky. Z impozantní haly vede 16 menších kaplí a hlavní vysoký oltář, celý vyrobený z alabastru. Uvnitř katedrály si dokonce prohlédnete muzeum tapisérií.

Největším klenotem města je strhující Basílica del Pilar. Její obrovský barokní chrám s mnohabarevnými dlaždicemi na spoustě kupolí zastřešuje jedinečná byzantská střecha. Nejlépe si ji prohlédnete z věže, přístupné prostřednictvím výtahu za malý poplatek. Kromě toho uvidíte i celé město včetně řeky Ebro.

Krásný výhled na město vám poskytne i Kamenný most (Puente de Piedra), nejstarší most v Zaragoze. Za zastávku stojí i renasanční palác Sástago, který byl domovem králů, policie nebo kasína, teď slouží jako výstavní hala. Zajímáte-li se o býčí zápasy, navštivte první budovu postavenou pro tento účel, Coso de la Misericoria. Původně dřevěná aréna byla později nahrazená cihlami. Návštěvu tohoto místa byste měli zvážit hlavně pro citlivé povahy a děti.

 

 

 

 

Vybírat si můžete i z muzeí

Museo de Zaragoza sídlí v překrásném Pavilonu umění z roku 1908 a zaznamenává události od prehistorické doby až po muslimskou éru a také Goyovy olejomalby a grafiky. Další jeho díla vystavují v muzeu Camon Aznar, kromě toho i další plátna s obrazy od 15. do 20. století. Současné umění najdete v muzeu Pabla Gargalla.

 

Výborné jídlo seženete všude

Najíst se v Zaragoze je skutečným zážitkem, protože nabízí rozmanité menu kombinující čtyři kultury a recepty, které se zachovaly napříč generacemi. Tapas, podávané po celém Španělsku, si můžete dát ve většině místních barů, restaurací i v rychlých občerstveních. Další regionální specialitou je migas, strouhanka smažená na olivovém oleji podávaná se všemi možnými druhy zálivek. Mezi nejoblíbenější podniky patří restaurace Aragonia v hotelu Palafox, La Jamonería, Novodabo, La Bastilla nebo restaurace s michelinskou hvězdou La Bar d´Onsera.

Autor: Kristýna Hašková

 

Nejlevnější ubytování v tomto španělském městě na bookingu:

Zaragoza

 


*Autor úvodní fotky - ecelan, creative commons

 

 

 

                                                 Další španělská města
  Almería Toledo Valencie Madrid  
  Oviedo Marbella Benidorm Barcelona  
  Córdoba Sevilla Lloret de Mar Bilbao  
           

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 24.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.