Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Velká Británie     

Camden Town - svět plný barev

Oblast hudebních klubů, hospod, barů a velké centrum alternativních stylů. Nachází se necelé čtyři kilometry od Charing Cross v londýnském obvodě Camden.

V jeho severní části najdete oblíbené místo vycházek, jinak přezdívané „Malé Benátky“ oficiálním jménem Regent´s Canal. Na němž se nachází obytné hausbóty. Kanál protéká Regent´s Parkem, v němž se nachází londýnská zoologická zahrada s vyhlášenou expozicí tygřího světa, gorilího království a pláží tučňáků.

 

 

 

Na trzích najdete originální kousky

Ve zdejší čtvrti se nachází hned šest trhů (Buck Street Market, Stables Market, Inverness Street Market, Camden Canal Market, Lock Market a krytý Electric Ballroom). První co vás zaujme je barevná pestrost trhů. Trhy patří k místním turistickým atrakcím a to nejen kvůli místnímu originálnímu zboží, ale i kvůli pestrým skupinám lidí, kteří zde nakupují.

Naleznete zde nejen módní výstřelky, stylové a často poněkud bizarní předměty. Velké množství obchůdků nabízí piercing a tetování. Oblíbeným zbožím jsou klasické černé vinylové desky nebo starožitný nábytek.

Nemusíte se bát, že byste při nákupech umřeli hlady, protože zdejší hospůdky a stánky nabízejí různé pochoutky světové kuchyně.

 

 

 

Zdroj YouTube CC, aynee greave,  Camden Town, London

 

 

Kluby, hospody a noční život

Ve zdejších klubech účinkovala nejedna slavná skupina, například Pink Floyd, The Doors nebo Amy Winehouse. Účinkují zde také folkové skupiny, ale především se jedná o svět metalu, jazzu a retro stylu.

A jaké jsou ty známé a vyhlášené hospody? Opravdu je jich zde mnoho. Za zmínku stojí ty nejznámější jako je hospoda World´s End, založená již roku 1778 se svým hudebním sálem Underworld.

Dobře posedíte také v irském rodinném baru Quinns. Podnik Black Cap se specializuje na gay klientelu. Hlavním tanečním sálem oblasti je Koko´s. Příznivci gotické subkultury se schází v Devonshire Arms. Vyzkoušet můžete i Fifty Five, The Foundry nebo The Black Heart.

 

 

 

Kudy sem?

Nejbližší jsou stanice metra Camden Town, Chalk Farm a Mornington Crescent.

Camden Town však může mít o některých víkendech omezený provoz z důvodu vysokého počtu cestujících.

Často na zdejší proslulé trhy může dorazit až 100 000 lidí. Nebojte se komplikací a určitě sem vyrazte. Bude to nezapomenutelný zážitek.

 

Autor: Kateřina Morávková

 


       Mohlo by vás taky zajímat

      Regent Street Piccadilly Circus
     
      Podmořský svět Čínská čtvrť
     
      Westminsterská Katedrála Oxford Street
     
      Soho Londýnská muzea
     
      Regent's Park Covent Garden
     
      London Eye Tower of London
     
         

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.