Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Kde šnorchlovat? Zkuste pobřeží Kampánie

Ilustrační fotoPřed nedávnem jsme vám představili poměrně zajímavé místo pro trávení dovolené u moře - Marateu. Nyní se vydáme pár desítek km severněji, do Kampánie a městečka Marina di Camerota. Ostatně o této destinaci jsme psali již v minulých letech. Tentokrát se ale více zaměříme na aktivity v Marině di Camerotě.

   
   

Šnorchlováni v Tyrhénském moři

Skalnaté pobřeží u Mariny di Cameroty, je ideálním místem pro šnorchlování. Šnorchlování zde je vhodné i pro začátečníky, poněvadž vás z pravidla nečekají nebezpečná překvapení. V oblasti jsme narazili na spoustu ryb, většinou menší ryby různých barev. Zahledli jsme také jednu murénu, kterou je lépe nedráždit. Muréna by mohla člověku způsob ošklivé a bolestivé zranění svými zuby. Mezi dalšími živočichy, na které můžete narazit v moři, jsou mořští ježci, chobotnice či jehlice. Ve zdejším moři, ale poněkud dále od břehu, žijí tuňáci.

Pobřeží u Mariny di Cameroty je krásné, skalnaté a při šnorchlování můžete narazit na několik zajímavých jeskyň. Moře je průzračné. Čím dále jste od pláže, tím více ryb uvidíte.

 

Mapa regionu - Kampánie

 

Restaurace v Marině di Camerotě

Ristorante Brera Marina di CamerotaPokud vám po šnorchlování vytráví, a budete chtít jíst před 19 hodinou, budete mít problém. Zdejší restaurace totiž často vaří až po 19 hodině (aspoň v září tomu tak bylo). Jediná restaurace, která vaří před 19 hodinou, se jmenuje Albergo Brera. Restauraci najdete na ulici Via Vincenzo Calicchio. Navíc služby této restaurace jsou opravdu velmi solidní - hezké prostírání, prostředí, i velice chutná jídla. Jako bonus váš čeká ochutnávka místního vína.

 

Autem do okolních hor

Pokud vás přestane bavit válet se u moře, nebo potápění, můžete vyrazit autem do blízkých hor. Prakticky hned za Marinou di Camerotou vás čekají kopce. Se strmým stoupáním bude mít problém i váš automobil. V blízkém okolí najdete vrcholy hor s nadmořskou výškou i okolo 1 500 m n.m. Vzhledem k tomu, že je to pár kilometrů od pobřeží, můžete si chvílemi připadat jako v Alpách s výhledem na moře.

V případě, že v Marině nebudete mít své auto, je možné si auto zapůjčit. Počítejte však s tím, že cena půjčovného je trochu vyšší - 60 € na den (půjčovna Calicchio). Samozřejmě plus palivo. V září roku 2012 zde benzín stál téměř 2 € - 1,98€!

Marina je vhodná i pro cykloturistiku. Zdejší národní park nabízí i downhill. Vzhledem k členitému reliéfu, doporučujeme spíše zdatnějším cyklistům. Kopce jsou zde opravdu dlouhé a strmé.

 

 

Fotografie z Mariny di Cameroty

Ilustrační fotoIlustrační foto - Marina di CamerotaIlustrační foto - Marina di CamerotaIlustrační foto - Marina di CamerotaIlustrační foto - Marina di CamerotaIlustrační foto - Marina di CamerotaIlustrační foto - Marina di CamerotaIlustrační foto - Marina di Camerota

 

 

 

 

  Mohlo by vás zajímat:

 

Středozemní moře

Andamanské moře

Korálové moře

 

Ligurské moře

Jaderské moře

Karibské moře

 

Egejské moře

Rudé moře

Alboránské moře

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.10.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!