Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Kde šnorchlovat? Zkuste pobřeží Kampánie

Ilustrační fotoPřed nedávnem jsme vám představili poměrně zajímavé místo pro trávení dovolené u moře - Marateu. Nyní se vydáme pár desítek km severněji, do Kampánie a městečka Marina di Camerota. Ostatně o této destinaci jsme psali již v minulých letech. Tentokrát se ale více zaměříme na aktivity v Marině di Camerotě.

   
   

Šnorchlováni v Tyrhénském moři

Skalnaté pobřeží u Mariny di Cameroty, je ideálním místem pro šnorchlování. Šnorchlování zde je vhodné i pro začátečníky, poněvadž vás z pravidla nečekají nebezpečná překvapení. V oblasti jsme narazili na spoustu ryb, většinou menší ryby různých barev. Zahledli jsme také jednu murénu, kterou je lépe nedráždit. Muréna by mohla člověku způsob ošklivé a bolestivé zranění svými zuby. Mezi dalšími živočichy, na které můžete narazit v moři, jsou mořští ježci, chobotnice či jehlice. Ve zdejším moři, ale poněkud dále od břehu, žijí tuňáci.

Pobřeží u Mariny di Cameroty je krásné, skalnaté a při šnorchlování můžete narazit na několik zajímavých jeskyň. Moře je průzračné. Čím dále jste od pláže, tím více ryb uvidíte.

 

Mapa regionu - Kampánie

 

Restaurace v Marině di Camerotě

Ristorante Brera Marina di CamerotaPokud vám po šnorchlování vytráví, a budete chtít jíst před 19 hodinou, budete mít problém. Zdejší restaurace totiž často vaří až po 19 hodině (aspoň v září tomu tak bylo). Jediná restaurace, která vaří před 19 hodinou, se jmenuje Albergo Brera. Restauraci najdete na ulici Via Vincenzo Calicchio. Navíc služby této restaurace jsou opravdu velmi solidní - hezké prostírání, prostředí, i velice chutná jídla. Jako bonus váš čeká ochutnávka místního vína.

 

Autem do okolních hor

Pokud vás přestane bavit válet se u moře, nebo potápění, můžete vyrazit autem do blízkých hor. Prakticky hned za Marinou di Camerotou vás čekají kopce. Se strmým stoupáním bude mít problém i váš automobil. V blízkém okolí najdete vrcholy hor s nadmořskou výškou i okolo 1 500 m n.m. Vzhledem k tomu, že je to pár kilometrů od pobřeží, můžete si chvílemi připadat jako v Alpách s výhledem na moře.

V případě, že v Marině nebudete mít své auto, je možné si auto zapůjčit. Počítejte však s tím, že cena půjčovného je trochu vyšší - 60 € na den (půjčovna Calicchio). Samozřejmě plus palivo. V září roku 2012 zde benzín stál téměř 2 € - 1,98€!

Marina je vhodná i pro cykloturistiku. Zdejší národní park nabízí i downhill. Vzhledem k členitému reliéfu, doporučujeme spíše zdatnějším cyklistům. Kopce jsou zde opravdu dlouhé a strmé.

 

 

Fotografie z Mariny di Cameroty

Ilustrační fotoIlustrační foto - Marina di CamerotaIlustrační foto - Marina di CamerotaIlustrační foto - Marina di CamerotaIlustrační foto - Marina di CamerotaIlustrační foto - Marina di CamerotaIlustrační foto - Marina di CamerotaIlustrační foto - Marina di Camerota

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Slunná Kampánie, oblast kolem Neapolského zálivu

 

Seznam letišť v Kampánii

   

 

  Mohlo by vás zajímat:

 

Středozemní moře

Andamanské moře

Korálové moře

 

Ligurské moře

Jaderské moře

Karibské moře

 

Egejské moře

Rudé moře

Alboránské moře

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.10.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.