Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka     

Levné autobusové jízdenky do Německa

Foto, en.wikipedia.orgNěmecká autobusová společnost Flixbus nabízí v rámci marketingové kampaně levné jízdenky z České republiky nejen do německých destinací už za 249 Kč. Rezervujte si jízdenky do 19.4. 2016 na cestu z Prahy, nebo jiného českého města kamkoliv po Evropě od 30. 5. 2016. 

Vložil/a Redakce, 17.4.2016

Festival v Trevíru připomene starý Řím

Ilustrační fotoTradiční festival Chléb a hry se letos koná v německém Trevíru v termínu 2.9. – 10.9. 2011. Svět starého Říma zaplaví celé město, k hlavním atrakcím patří představení v duchu gladiátorských zápasů v unikátním prostředí původního římského amfiteátru. Letos je na programu nová produkce s názvem“Herkules a královna Amazonek”.

Vložil/a Redakce, 24.8.2011

Rýn v plamenech - světelná show nejen nad Bonnem

Ilustrační fotoNejlepšími dny na výlet do Bonnu je počátek května, kdy se ve městě a v jeho širokém okolí koná ojedinělý festival ohňostrojů „Rýn v plamenech“. Bonnská část slavnosti připadá na první květnovou sobotu, letos tedy na 7. května. Celý festival pak trvá až do září a oslňuje magickými světly města jako je Bonn, Koblenec, Bingen, Oberwesel a další.

Ve zmíněnou květnovou sobotu se z Bonnu vydává po řece Rýn obří flotila více než padesáti velkých výletních lodí. Před desátou hodinou večer se po dvouhodinové plavbě u  městečka Linec  otáčí a začíná hlavní část festivalu. Každé z měst podél řeky přichystá velkolepý ohňostroj, který se ukáže v plné kráse právě ve chvíli, kdy kolem proplouvá flotila lodí. Malé i větší lodi se účastní těchto nočních plaveb a jejich ozdobené paluby jsou ideálním místem k pozorování neobvyklé podívané.

Vložil/a Redakce, 17.3.2011

BuGa 2011 - Národní zahradnická výstava v Koblenci

BuGa (Bundesgartenschau) je největší něměcká výstava zahradnictví a krajinné architektury s dlouholetou tradicí. Poprvé se konala již roku 1951 ve městě Hannover a poté každé dva roky. V roce 2011 ji hostí přímo ve svém historickém centru malebné město Koblenec na soutoku Rýna a Mosely. Výstava bude veřejnosti otevřena 15. dubna 2011 a potrvá až do 16. října 2011.

Vložil/a Redakce, 22.12.2010

Kalendář výstav a akcí v sousedním Německu

Chcete vyrazit někam za kulturou a výstavami? Přinášíme vám kalendář výstav a akcí v blízkých německých městech.

Vložil/a Redakce, 15.12.2010

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

Rothenburg ilustrační fotoNěmecko je země s bohatou minulosti, která měla velký vliv na české země, podobně jako Rakousko. Navíc hrálo hlavní roli v obou světových válkách. Nachází se zde spousta památek a historických měst. Dnešní  Německo má největší ekonomiku ze zemí EU a je to stát s poměrně velkým vlivem na mezinárodní scéně, ikdyž v minulosti ten vliv byl ještě větší.

Vložil/a Redakce, 31.3.2010

Do Německa za hokejem a památkami

Kolín

Německá města Kolín nad Rýnem a Mannheim budou letos hostit Mistrovství světa v ledním hokeji.

Článek v angličtině najdete zde.

Začátkem května se sem sjedou sportovní fanoušci z celého světa v naději, že právě jejich tým si s sebou odveze titul 74. mistra světa. Pokud sledování hokeje není zrovna vaše nejoblíbenější činnost, nezoufejte. Obě města na Rýnu totiž nabízejí široké kulturní vyžití a jsou přímo stvořené k nákupům všeho druhu. Z Prahy na Rýn denně létá nízkonákladová letecká společnost Germanwings, letenky se pohybují již od 19,99 €. Registrujte se zdarma na našem webu, po úspěšné registraci bude na váš email chodit včas upozornění na akční slevy letenek.

 

Vložil/a Redakce, 20.3.2010

Hrady a zámky v Německu část II.

DrachenfelsJen málokterá oblast Starého kontinentu se může pochlubit takovou koncentrací hradů a zámků, jako právě Střední Porýní, táhnoucí se podél majestátní řeky mezi městy Bonn a Bingen. Tajemné legendy, hluboké lesy, ostrá skaliska a středověké hrady kontrastují s malebnými městečky, oblými zátočinami, úrodnými políčky a vinicemi. S přibývajícími kilometry se údolí „postupně zužuje, skály jsou strmější a celkovému výhledu dodávají divoký ráz: ten je oživen lidnatými břehy, skalními převisy a troskami hradů.

 

Vložil/a Redakce, 8.3.2010

Hrady a zámky v Německu část I.

DrachenfelsJen málokterá oblast Starého kontinentu se může pochlubit takovou koncentrací hradů a zámků, jako právě Střední Porýní, táhnoucí se podél majestátní řeky mezi městy Bonn a Bingen. Tajemné legendy, hluboké lesy, ostrá skaliska a středověké hrady kontrastují s malebnými městečky, oblými zátočinami, úrodnými políčky a vinicemi. S přibývajícími kilometry se údolí „postupně zužuje, skály jsou strmější a celkovému výhledu dodávají divoký ráz: ten je oživen lidnatými břehy, skalními převisy a troskami hradů.

 

Vložil/a Redakce, 4.3.2010

Kouzelná atmosféra vánočního Bonnu

Bonn

Lázeňské město Bonn, 20 km jižně od Kolína nad Rýnem. Rodiště Ludwiga Van Beethovena, se i letos v adventním čase zahalí do kouzelně osvětlených prodejních stánků v popředí slavnostně nazdobeného bonnského chrámu, který vévodí celému centru města.

Vánoční trhy  budou letos probíhat od pátku 20. listopadu o středy 23. prosince. Do města Bonn vás mino jiné dopraví nízkonákladová letecké společnost Germanwings.

Vložil/a Redakce, 8.12.2009

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.