Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka     

Levné autobusové jízdenky do Německa

Foto, en.wikipedia.orgNěmecká autobusová společnost Flixbus nabízí v rámci marketingové kampaně levné jízdenky z České republiky nejen do německých destinací už za 249 Kč. Rezervujte si jízdenky do 19.4. 2016 na cestu z Prahy, nebo jiného českého města kamkoliv po Evropě od 30. 5. 2016. 

Vložil/a Redakce, 17.4.2016

Festival v Trevíru připomene starý Řím

Ilustrační fotoTradiční festival Chléb a hry se letos koná v německém Trevíru v termínu 2.9. – 10.9. 2011. Svět starého Říma zaplaví celé město, k hlavním atrakcím patří představení v duchu gladiátorských zápasů v unikátním prostředí původního římského amfiteátru. Letos je na programu nová produkce s názvem“Herkules a královna Amazonek”.

Vložil/a Redakce, 24.8.2011

Rýn v plamenech - světelná show nejen nad Bonnem

Ilustrační fotoNejlepšími dny na výlet do Bonnu je počátek května, kdy se ve městě a v jeho širokém okolí koná ojedinělý festival ohňostrojů „Rýn v plamenech“. Bonnská část slavnosti připadá na první květnovou sobotu, letos tedy na 7. května. Celý festival pak trvá až do září a oslňuje magickými světly města jako je Bonn, Koblenec, Bingen, Oberwesel a další.

Ve zmíněnou květnovou sobotu se z Bonnu vydává po řece Rýn obří flotila více než padesáti velkých výletních lodí. Před desátou hodinou večer se po dvouhodinové plavbě u  městečka Linec  otáčí a začíná hlavní část festivalu. Každé z měst podél řeky přichystá velkolepý ohňostroj, který se ukáže v plné kráse právě ve chvíli, kdy kolem proplouvá flotila lodí. Malé i větší lodi se účastní těchto nočních plaveb a jejich ozdobené paluby jsou ideálním místem k pozorování neobvyklé podívané.

Vložil/a Redakce, 17.3.2011

BuGa 2011 - Národní zahradnická výstava v Koblenci

BuGa (Bundesgartenschau) je největší něměcká výstava zahradnictví a krajinné architektury s dlouholetou tradicí. Poprvé se konala již roku 1951 ve městě Hannover a poté každé dva roky. V roce 2011 ji hostí přímo ve svém historickém centru malebné město Koblenec na soutoku Rýna a Mosely. Výstava bude veřejnosti otevřena 15. dubna 2011 a potrvá až do 16. října 2011.

Vložil/a Redakce, 22.12.2010

Kalendář výstav a akcí v sousedním Německu

Chcete vyrazit někam za kulturou a výstavami? Přinášíme vám kalendář výstav a akcí v blízkých německých městech.

Vložil/a Redakce, 15.12.2010

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

Rothenburg ilustrační fotoNěmecko je země s bohatou minulosti, která měla velký vliv na české země, podobně jako Rakousko. Navíc hrálo hlavní roli v obou světových válkách. Nachází se zde spousta památek a historických měst. Dnešní  Německo má největší ekonomiku ze zemí EU a je to stát s poměrně velkým vlivem na mezinárodní scéně, ikdyž v minulosti ten vliv byl ještě větší.

Vložil/a Redakce, 31.3.2010

Do Německa za hokejem a památkami

Kolín

Německá města Kolín nad Rýnem a Mannheim budou letos hostit Mistrovství světa v ledním hokeji.

Článek v angličtině najdete zde.

Začátkem května se sem sjedou sportovní fanoušci z celého světa v naději, že právě jejich tým si s sebou odveze titul 74. mistra světa. Pokud sledování hokeje není zrovna vaše nejoblíbenější činnost, nezoufejte. Obě města na Rýnu totiž nabízejí široké kulturní vyžití a jsou přímo stvořené k nákupům všeho druhu. Z Prahy na Rýn denně létá nízkonákladová letecká společnost Germanwings, letenky se pohybují již od 19,99 €. Registrujte se zdarma na našem webu, po úspěšné registraci bude na váš email chodit včas upozornění na akční slevy letenek.

 

Vložil/a Redakce, 20.3.2010

Hrady a zámky v Německu část II.

DrachenfelsJen málokterá oblast Starého kontinentu se může pochlubit takovou koncentrací hradů a zámků, jako právě Střední Porýní, táhnoucí se podél majestátní řeky mezi městy Bonn a Bingen. Tajemné legendy, hluboké lesy, ostrá skaliska a středověké hrady kontrastují s malebnými městečky, oblými zátočinami, úrodnými políčky a vinicemi. S přibývajícími kilometry se údolí „postupně zužuje, skály jsou strmější a celkovému výhledu dodávají divoký ráz: ten je oživen lidnatými břehy, skalními převisy a troskami hradů.

 

Vložil/a Redakce, 8.3.2010

Hrady a zámky v Německu část I.

DrachenfelsJen málokterá oblast Starého kontinentu se může pochlubit takovou koncentrací hradů a zámků, jako právě Střední Porýní, táhnoucí se podél majestátní řeky mezi městy Bonn a Bingen. Tajemné legendy, hluboké lesy, ostrá skaliska a středověké hrady kontrastují s malebnými městečky, oblými zátočinami, úrodnými políčky a vinicemi. S přibývajícími kilometry se údolí „postupně zužuje, skály jsou strmější a celkovému výhledu dodávají divoký ráz: ten je oživen lidnatými břehy, skalními převisy a troskami hradů.

 

Vložil/a Redakce, 4.3.2010

Kouzelná atmosféra vánočního Bonnu

Bonn

Lázeňské město Bonn, 20 km jižně od Kolína nad Rýnem. Rodiště Ludwiga Van Beethovena, se i letos v adventním čase zahalí do kouzelně osvětlených prodejních stánků v popředí slavnostně nazdobeného bonnského chrámu, který vévodí celému centru města.

Vánoční trhy  budou letos probíhat od pátku 20. listopadu o středy 23. prosince. Do města Bonn vás mino jiné dopraví nízkonákladová letecké společnost Germanwings.

Vložil/a Redakce, 8.12.2009

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!