Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Přístav Pireus

 Řecko je místem, kde se mísí dávná historie s moderním životním stylem. Bájná města s kouzelnou atmosférou jistě osloví každého příznivce cestování, architektury a památek. Jedním z takových měst je právě Pireus.

 

Mapa, zdroj - openstreetmap.org

 

 

Základní informace

Pireus, důležité obchodní a přístavní město, se nachází jižně od Athén. Jedná se o čtvrté největší město, v němž žije 175 697 obyvatel.

Město je významnou dopravní křižovatkou. Nachází se zde třetí největší přístav na světě, ze kterého vedou trasy na turisticky nejvyhledávanější ostrovy jako jsou například Kréta nebo Rhodos.

 

 

Historie

Historie města sahá již do antického Řecka. Právě v této době město hrálo důležitou roli v rozvoji obchodování. Místní přístav se stal dopravní tepnou, přes kterou vedly důležité obchodní a tranzitní cesty směřující do Athén.

V 15. století oblast ovládla Osmanská říše a město získalo název Porto Leone neboli Lví přístav. Bohužel se však jednalo o období velkého úpadku a z důležitého přístavního města se na čas stala rybářská osada.

Období 19. století je charakteristické rychlým tempem růstu osady, do které mířily první vlny přistěhovalců zejména z Peloponéského poloostrova. Díky přistěhovalcům se počet obyvatel téměř zdvojnásobil a přístav tak opět začal nabývat dříve ztracenou suverenitu.

 

Ubytování v této lokalitě
  Tip na hotel: Platon Hotel Cena na noc pro dva - 760 Kč
  Tip na hotel: Hotel Achillion Cena na noc pro dva - 902 Kč
  Tip na hotel: Adonis Cena na noc pro dva - 909 Kč
  Tip na hotel: Hotel Ideal  Cena na noc pro dva - 1 023 Kč

 

Pireus – město s kosmopolitní atmosférou

Dnešní Pireus je největším evropským přístavem a třetím největším přístavem na světě. Na návštěvníky zde díky míchání různých kultur dýchá zvláštní kosmopolitní atmosféra. Turisté při návštěvě města vyhledávají místní trh s ovocem, zeleninou a rybami.

 

 

Z původní antické kultury zde není dochováno příliš velké množství památek. Za zmínku stojí například zachovalé antické divadlo z  2. století před naším letopočtem.  V archeologickém muzeu si návštěvníci mohou prohlédnout antická sochařská díla.

 

 

  Autor: Katka D.

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Přehled - řecké ostrovy

 

Seznam letišť v Řecku

   

 

 

                                                     Další řecká města
    Heraklion Larrisa Syrakusy Athény Soluň  
    Preveza Chania Fira Parga Kefalos  
               

 

 

 

 

Čtěte také: Teplota moří   Last minute zájezdy do Řecka

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.