Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Chemnitz

Chemnitz (počeštěle též Saská Kamenice) je třetím největším městem  německé spolkové země Sasko. Svůj název dostalo město podle řeky, která tudy protéká.

 

 

 

Historie Chemnitzu

V uplynulých letech se jeho podoba výrazně změnila. Dnes je pro něj charakteristické pojetí moderní, s nově urbanisticky vyřešeným centrem.

Zejména po roce 1990, kdy došlo ke sjednocení Německa, tu vyrostla v hojném počtu nákupní střediska, která jsou ostatně stále velmi oblíbeným cílem návštěvníků.

 

 

Jedná se též o významné hospodářské a průmyslové centrum, které má i vlastní technickou univerzitu. Klíčovými odvětvími jsou zejména výroba nástrojů, textilní výroba, automobilový průmysl a strojírenství.

Což je ostatně také důvod, proč město značně utrpělo během druhé světové války a bylo poškozeno bombardováním. To je současně i vysvětlení k tomu, proč se tady nezachovalo mnoho památek i přesto, že za sebou má také dlouhou historii trvající již více než 800 let.

Původně v této lokalitě vzniklo slovanské sídliště, které se jmenovalo Kamienica. Několik pozoruhodných památek se zde ovšem přesto i tak zachovalo. Za pozornost stojí hlavně secesní stavby ve čtvrti Kassberg. Stará radnice vznikla v 15. století a v průběhu času si prošla několika přestavbami. Nejzajímavějším prvkem je patrně radniční portál zdobený plastikami Judity a Lukrécie. Na počátku 20. století pak vznikla radnice nová. Její interiéry se nesou v secesním duchu.

 

  Tipy na ubytování

 

Pension Sachsenallee

Cena na noc pro dva - 1 125 Kč
 

Rothenberger Apartments

Cena na noc pro dva - 1 204 Kč
 

City Hotel

Cena na noc pro dva - 1 475 Kč

Hotely v Chemnitzu - přehled

 

Za kulturou i sportem

Tradici v tomto místě má i sport, v Chemnitzu působí dva významné  fotbalové kluby Chemnitzer FC a VfB Fortuna Chemnitz, Chemnitz má i vlastní hokejovou reprezentaci ERC Chemnitz e.V. Na nedalekém motocyklovém okruhu Sachsenring se tradičně jezdí i velká cena MotoGP.

Může se chlubit i jednou z nejstarších přírodních památek na světě, které se říká Zkamenělý les. Vznikl před 290 milióny let prokřemeněním při výbuchu sopky. Většina kmenů je aktuálně k vidění coby exponáty Muzea přírodních věd v Trevíru.

V Muzeu Gunzenhauser se zase nachází jedna z největších soukromých uměleckých sbírek. Uznání sklízejí i Městská divadla s Operou a mnohé další zdejší kulturní instituce.

 

                                        Další zajímavá muzea
Saechsisches Industriemuseum Muzeum průmyslu

http://web.saechsisches-industriemuseum.com

Kunstsammlungen Chemnitz

Moderní umění

http://kunstsammlungen-chemnitz.justexpertise.de

Straßenbahnmuseum Chemnitz

Muzeum tramvají

www.strassenbahn-chemnitz.de

Sächsisches Eisenbahnmuseum Chemnitz-Hilbersdorf

Muzeum vlaků

http://www.sem-chemnitz.de


                       Blízký aeroport:  Letiště Lipsko (LEJ)

Openstreetmap.org

 

 

 

 

 

                                                  Další německá města
  Berlín Lipsko Mannheim Brémy  
  Rostock Drážďany Mnichov Cáchy  
  Düsseldorf Rostock Norimberk Řezno  
  Hamburk Pasov Hannover Postupim  

_

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.