Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Rostock

Rostock je město ležící na severu  Německa. Bývalé hanzovní město je současně s více než 206 000 obyvateli tím největším ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko.

 

 

Od Slovanů do současnosti

První stopy osídlení na tomto území sahají do 6. století. Polabští Slované, konkrétně Chyžané, pak dali Rostocku jeho název odvozený od lokality, tedy od místa, kde se dělí nebo rozšiřuje řeka. Jméno se v drobných obměnách zachovalo po celou dobu jeho existence až do současnosti.

Po Slovanech se tady usadili němečtí obchodníci. V 19. století nabývá následně město na hospodářském významu díky svým loděnicím.

 

 

Srdcem dnešního Rostocku je stále přístav, který si uchovává svůj nezaměnitelný charakter, podpořený pravidelným konáním akcí s námořnickou tématikou. Byť časem přibyly i moderní obchody, restaurace a dokonce i divadla.

 

 

     
                            Předpověď počasí -  Rostock  
     

 

Zažít Rostock

Stopy minulosti se dodnes otiskují nejen do typické architektury z pálených cihel nebo městského opevnění s trojicí zachovalých bran, ale také do významných památek. Největším ze čtveřice zdejších kostelů je gotický kostel Panny Marie, který byste našli v centru.

Historické jádro však bylo bohužel poznamenáno válečným bombardováním.

 

  Mapa - openstreetmap.org

 

 

Chlubit se město může i univerzitou, která se řadí k nejstarším v Evropě, založena byla již roku 1419.

Za jedno z nejkrásnějších míst zde bývá označováno Neuer Markt s radnicí, původně postavenou ve 13. století v gotickém slohu, přebudovanou pak 18. století v duchu baroka.

 

Mohlo by vás zajímat: Letiště Rostock (RLG)

Působivou dominantou Rostocku je starý maják ve Warnemünde, což je oblíbené letovisko příslušející k městu, které disponuje i nádhernou pláží. Počítat je ale potřeba s mírným podnebím a nižšími teplotami. Možná vás tak spíše než koupání zláká windsurfing a kitesurfing.

 

Když se ocitnete v Rostocku, vynechat byste neměli ani četné obchůdky a restaurace. Na promenádě Kröpeliner Straße si můžete na trzích pochutnat jak na typických rybách, tak vyzkoušet i něco z mezinárodní kuchyně.

 

Setkání s přírodou zažijete v místní Zoo. Čeká na vás 4000 zvířat ze všech kontinentů, 380 živočišných druhů. Více informací načerpejte na oficiálním webu - www.zoo-rostock.de

 

   Hotely v této lokalitě

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Tourismuszentrale Rostock & Warnemünde, Rostock

 

Mohlo by vás zajímat:

1875 Kč sleva na webu Booking.com

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

Pujčovna aut on - line

 

 


 

 

                                              Další německá města
  Lipsko Mannheim Brémy Berlín  
  Drážďany Kolín nad Rýnem Mnichov Rostock  
  Düsseldorf Řezno Norimberk Cáchy  
  Pasov Stuttgart Hannover Hamburk  

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.