Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

To nejlepší z města Valladolid

Španělsko, země plná vášně a temperamentu, jejíž hudbě vládnou kytarová flamenga a zábavě býčí zápasy. Má ale také bohatou historii. Jestliže se do ní chcete vrátit, a to dokonce do někdejšího hlavního města celé španělské monarchie, neměli byste vynechat město Valladolid, v němž na vás dějiny přímo dýchají.

 

 

 


 


Současnost

Valladolid leží v autonomním společenství Kastilie a León. Je dokonce jejím nejlidnatějším městem. Co se týče počtu obyvatel, dá se srovnat přibližně s naší Ostravou. Rozloha se také příliš neliší, ovšem hustota zalidnění je oproti Ostravě lehce vyšší.

 

 

 

Kde zde složit hlavu přes noc?

Přehled hotelů v této oblasti
   
   

Letenky z Prahy

Přímé lety z našeho hlavního města sem nelétají a tak se musíme spokojit s linkou s přestupem, nejpravděpodobněji nejlevněji vyjde let z Barcelony. Přehled linek zde, dopravci Iberia, Vueling, ČSA aj.

 

Co je ve Valladolid k vidění?

Město vyrostlo na soutoku dvou řek, jak bylo zvykem, Pisurega a Esgueva někdy v 11. století. Jednu dobu se dokonce honosilo titulem hlavního města celého království. Na svůj věk ale zůstává ve velice dobrém stavu a je doslova přeplněné historickými památkami.

 

 

Máme zde 3 hlavní církevní stavby, jež celému městu dominují. První z nich je katedrála, jež pochází ze 16. století a nikdy nebyla dokončena, druhou o století starší kostel San Pablo a důstojnou trojici uzavírá stavba opět ze 16. století - San Benito, což je gotický benediktinský chrám s velmi originální věžičkou.

Ale i světské stavby se činily, aby nezaostávaly za těmi sakrálními, např. radnice z 20. století, jež stojí na náměstí Plaza Mayor nebo honosný palác Los Pimentel, kde se narodil samotný král Filip II. Španělský anebo koneckonců také Královský palác.

 

 

Velmi zajímavou turistickou atrakcí lákající turisty z celého světa je dům nejslavnějšího mořeplavce dějin Kryštofa Kolumba, v němž se momentálně nachází muzeum, ale on sám zde strávil podzim svého života.

 

Mapa - openstreetmap.org  

 

Nejen Kryštof Kolumbus zde zanechal svou stopu. S Valladolid měla co dočinění i manželka Ludvíka XIII. Anna Rakouská, celá řada spisovatelů jako José Zorrila nebo Miguel Delibes, španělská modelka a herečka Inés Sastre či slavný pilot formule 1 Roldán Rodríguez.

 

 

               
            Mohlo by vás zajímat: Letiště Valladolid (VLL)  
               

 

 

 

Čtěte také: 

Letiště ve španělských regionech: Kastilie a León

 

 

                                             Další  španělská města
  Madrid Barcelona Almería Oviedo  
  Toledo Marbella Benidorm Valencie  
  Córdoba Zaragoza Sevilla Bilbao  
           
           

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.