Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce Livornem

Město Livorno leží v  Itálii, konkrétně v oblasti Toskánska na pobřeží Tyrhénského moře. Jde o metropoli provincie téhož jména a o druhé největší město v regionu. Žije tady přibližně 160 000 obyvatel. Někdy se mu přezdívá „toskánské Benátky“. 

 

 

Pár slov k dějinám města

Livorno patří především k důležitým přístavům a v současnosti má tvář moderního města především charakteru průmyslového. Z přístavu totiž dnes vyplouvají lodě nejen výletní, ale i nákladní.

 

 

Toto území bylo pravděpodobně osídleno již v neolitu, což dokládají četné archeologické nálezy na tuzemských kopcích. Poprvé se objevuje jméno Livorna v pramenech okolo roku 1017.

 

          Mapa - openstreetmap.org

 

 

Historie Livorna sahá patrně do 12. století. Nicméně teprve později, až v 16. století během éry renesance, zažila tehdy ještě rybářská vesnice překotný rozvoj. Právě v té době se z ní totiž stal rozhodnutím papeže Giulia de Medici přístav. Obchodníci ho začali využívat pro své lodě poté, co přístav v Pise zanesl písek.

 

 

Co lze vidět v Livornu dnes

Expanze pokračovala i ve století následujícím. Během 19. století tu vznikla řada veřejných parků s plejádou muzeí, například Museo Civico Giovanni Fattori.

Mnoho památek však bylo poničeno za druhé světové války, například zdejší katedrála pocházející ze 16. století. Později se však dočkala obnovy. Podobný osud stihl i městskou katedrálu, která se vypíná nad náměstí Piazza Grande. I ta si prošla náročnou obnovou.

 

 

Livorno nabízí vyžití nejen pro vyznavače kultury. Ve městě má silnou tradici i sport, především fotbal, město má ale také vlastní rugbyový tým a profesionální hráče amerického fotbalu.

Orto Botanico del Mediterraneo potěší milovníky fauny, jedná se totiž o botanickou zahradu.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Best places to visit, Livorno

 

     
                    Předpověď počasí - Livorno  
     

 

Kdo by ani potom neměl dost zážitků, může se vypravit na ochutnávku tradiční lihoviny Tuaca. To je v podstatě druh ochucené brandy. Jestliže s sebou budete mít děti a bude tak vhodné alkohol vynechat, vezměte svoje potomky do místního akvária.

 

    Hotely v této lokalitě

 

 

 

       
      Last minute zájezdy do Itálie
       

 

  Mohlo by vás zajímat:    
 

Seznam letišť v Toskánsku

Průvodce - Toskánsko

 

 

 

                                                    Další italská města
  Miláno Florencie Salento Neapol  
  Řím Rosolina Mare Rimini Benátky  
  Ancona Portoferraio Salerno Siena  
  Alghero Caorle Trapani Cagliari  
  Pisa Terst Reggio di Calabria Lucca  
  Janov Bolzano Amalfi Aquileia  

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.