Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Kde se natáčel seriál Teorie velkého třesku?

Big bang theorySheldon, Penny, Leonard, Howard, Rajesh, Amy, Bernadette...ti všichni nám dělají společnost u televizní obrazovky. Seriál Teorie velkého třesku má právě díky této skupince lidí, kteří rozumí spíše složitým fyzickým jevům než-li osobním vztahům, velkou sledovanost. Už vás někdy napadlo, že se podíváte do míst, kde se seriál natáčel?

 

 

 

Kde najdete Sheldonův a Howardův byt nebo Cheesecake Factory?

Byt Sheldona a Howarda, byt Penny hned naproti, obchod s komiksy, Cheesecake Factory, technologický institut, ve kterém hlavní postavy pracují...tak na těchto místech se naše povedená partička objevuje nejčastěji.

Kdybyste se však rozhodli některá z těchto míst navštívit doopravdy, abyste se nadýchali opravdové atmosféry, budete zklamaní. Vypravit se můžete do Kalifornie do města Pasadena, to ano.

Na většinu filmových míst však nenarazíte. Stejně jako jsou na fikci napojeni hlavní představitelé seriálu Teorie velkého třesku i místa v něm mají spíše fiktivní lokaci. Tak třeba adresa bytu Sheldona a Howarda je zcela vymyšlená, pokud byly při natáčení potřeba nějaké výhledy z okna, sháněly se podle chuti filmařů různě po Pasadeně.

Ani na podnik Cheesecake factory, ve kterém pracovala Penny nenarazíte, alespoň ne v takové podobě, jakou znáte z televizních obrazovek. I přesto, že stejnojmenný podnik v Pasadeně existuje, má úplně jiný ráz. Nejspíš není seriál pro jeho majitele dostatečně inspirativní.

 

 

Simon Helberg a Melissa Rauch, Foto: RauchBy iDominick [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons
 

 

     
  Mohlo by vás zajímat: Seriál Teorie velkého třesku (v originále: The Big Bang Theory) běžel v televizi v letech 2007–2019 a to na americké stanici CBS. Celkem bylo natočeno 279 dílů ve dvanácti řadách.  
     

 

 

        Youtube scénky

 

     
 

Kunal Nayyar jako Raj Koothrappali, Gage Skidmore / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)
 
     

 


Chcete alespoň jedno opravdové filmové místo? Navštivte Burbank

Pokud však nepatříte mezi ty, kteří by se předčasně vzdávali, aniž by shlédli alespoň něco z části se přibližujícímu seriálu, navštivte satelitní městečko Burbank. To se také nachází v Kalifornii a sídlí v něm mediální společnost Warner Bross Entertainment. Právě tady najdete všechny kulisy seriálu Teorie velkého třesku. Dalším z části opravdovým místem je pak Kalifornský technologický institut, který stejně jako v seriálu v Kalifornii existuje i ve skutečnosti.

 

 

  Mayim Bialik a Jim Parsons, hlavní představitelé seriálu  "Big Bang Theory"
By iDominick [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

 

 

 

Pokud budete v Kalifornii, rozhodně se můžete po stopách netradiční partičky ze seriálu Teorie velkého třesku vydat. Do té doby můžete jejich příběhy sdílet u televizních obrazovek, kde si rozhodně nemusíte lámat hlavu nad tím, že onen byt, v němž se všechny fyzikální teorie probírají, je jen pouhou kulisou!

 

 
Hlavní představitelé seriálu: Johnny Galecki, Kaley Cuoco By Original: Dominick Dusseault , derivative: Tabercil [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Autor: Andrea Nováková

 


Mohlo by vás taky zajímat:

Kde se natáčela pohádka Anděl Páně

Kde se natáčel film Koktejl s Tomem Cruisem

Kde se natáčela pohádka Princ a Večernice

Krásná anglická panství, která znáte z filmů

Řecký ostrov z filmu Mamma Mia

Kde se natáčel film Trója?

Film Twilight a město Volterra

Kde se natáčel seriál Dva a půl chlapa

Turisté hojně míří do míst, kde se točil Sex ve mestě 2

Souostroví Phi Phi skrývá filmovou „Pláž“ s L. DiCapriem

Turisté navštěvují místa, kde se natáčel film Gladiátor

Procestujte Nový Zéland ve stopách Pána prstenů

Harry Potter má svůj zábavný park

Kde se natáčel Limonádový Joe?

Kde se natáčel film Padesát odstínů šedi?

Kde se natáčel film Ostrov hrdlořezů?

Thajsko - dovolená v zemi stříbrného plátna

 

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 12.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.