Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Zima i léto na Slovensku

Stále častěji vyhledáváme naši dovolenou, ať letní, či zimní na Slovensku. Máme k tomu mnoho důvodů, jako například snadná dostupnost, jednoduchá domluva s většinou příjemnými lidmi a nezanedbatelná je také finanční stránka.

 

 

 

Chopok – Tále

Středisko Tále se rozkládá v jižní části Nízkých Tater a jedná se o chráněnou oblast  Národní park Nízké Tatry. Za návštěvu stojí toto středisko jak v zimě, tak i v létě. Kromě mnoha způsobů sportovního i turistického vyžití zde můžeme v mnoha hotýlcích a penzionech ochutnávat tradiční slovenské pokrmy ve velmi příjemném prostředí i za příjemné ceny.

 

 

Tále v zimě

Nízké Tatry a Chopok, tyto názvy ve většině z nás vyvolají představu jiskřivě zasněžené zimní krajiny, proto začněme středisko Tále představovat v zimním hávu. Tále, na rozdíl od lyžařského střediska Chopok Jih, je přizpůsobeno pro méně zkušené, či začínající lyžaře a tím pádem je také ideální pro rodiny s dětmi. Jsou zde velice kvalitní a přímo příkladně udržované sjezdovky pro lyžaře i snowboardisty prakticky po celém úbočí Chopku. Noční lyžování, umělé zasněžování, skibusy , nově i snowtubing (gumové čluny na tobogánové dráze) a mnoho dalších služeb dělají z tohoto menšího střediska velmi oblíbené a navštěvované místo ve kterém nechybí ani lyžařská škola, samozřejmě i s půjčovnou.

  • Ceny lekcí v lyžařské škole: samozřejmě nejvýhodnější jsou skupinové lekce, například 4 lekce pro 4 osoby vyjdou na necelých 800 kč, což vychází cca 50 kč na osobu/hod. Pokud se vydáte učiteli napospas ve dvou, přijdou vás 4 lekce necelých 300 kč na osobu/hod.
  • Cena jedné jízdy na snowtubingové dráze je 1euro, tj. 26 kč. Musíme však upozornit na to, že tato dráha je zatím v provozu pouze o víkendech a také je samozřejmé povinné použití helmy.
  • Skibus, který je bezplatný zajišťuje téměř pravidelně každou hodinu přejezd mezi hotely, záchytným parkovištěm a lyžařským areálem.
  • Parkoviště bezprostředně u lyžařských vleků je udržované a bezplatné, pokud je plné, služba vás nasměruje ke druhému parkovišti cca 500m a zpět použijete skibus.
  • První pomoc. Sportshop ve SKI & Golf areálu nabízí možnost připojištění nákladů na záchranné akce horské služby, což není k zahození, i pokud se vydáme na tůru, můžeme se pojistit týž den před akcí.

 

 

Tále v létě

Středisko Tále se nachází v místě s vysokým počtem slunečních dní v roce, což přispívá k mnoha dalším plusům tohoto místa. Pro turisty a návštěvníky s akčnější představou letní dovolené je Tále to pravé. Pomineme-li vysokohorskou turistiku, což je samozřejmostí, lákadlem mohou být několikakilometrové cykloturistické i běžecké trasy, milovníci koní si přijdou na své v jezdecké škole, kde si mohou koně i půjčit a pro vodomily se do půl kilometru nachází přírodní koupaliště. Také amatérští speleologové nepřijdou zkrátka, velice oblíbené jsou různě náročné túry po mnoha okolních jeskyních, a nakonec, nedaleko se rozkládá první 18-ti jamkové golfové hřiště na Slovensku.

 

  • Zajímavosti v okolí: Brezno 8km zde se nachází Horehronské muzeum a taktéž mezinárodní autobusové nádraží kam například přijíždí denní přímá linka Praha – Brezno.  Demanovská Dolina 16km, kde se můžete podívat do Demanovské ledové jeskyně, či do Demanovské jeskyně svobody anebo můžete navštívit památník SNP v Nemecké 18km.
  • Pokud dáváte přednost adrenalinovému vyžití, můžete zkusit rafting na řekách Bělé, Váhu, Oravě, či Dunajci, půjčit si čtyřkolky, poslat pár šípů do terče při lukostřelbě,  anebo shlédnout okolní krajinu z ptačí perspektivy při letu v balonu.

 

Autor článku: Helena Dvořáčková

 

Čtěte také:

Kam na Slovensko: oravský Zuberec

Skanzeny na Slovensku - zpět do historie

Třídenní trek Malá Fatra aneb jak se nenechat sníst ...

Štrbské pleso bude mít novou lanovku

10 nejzajímavějších míst Bratislavy

Piešťany - město lázní

Trnava - královské město

Spišský a Oravský hrad

Nejvyšší hora Slovenska

Lyžování na Slovensku

Průvodce - Trenčín

Slovenské lázně Velký Meder

 

 

logo

 


Vložil/a: Daniel Česák 30.09.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!