Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Zima i léto na Slovensku

Stále častěji vyhledáváme naši dovolenou, ať letní, či zimní na Slovensku. Máme k tomu mnoho důvodů, jako například snadná dostupnost, jednoduchá domluva s většinou příjemnými lidmi a nezanedbatelná je také finanční stránka.

 

 

 

Chopok – Tále

Středisko Tále se rozkládá v jižní části Nízkých Tater a jedná se o chráněnou oblast  Národní park Nízké Tatry. Za návštěvu stojí toto středisko jak v zimě, tak i v létě. Kromě mnoha způsobů sportovního i turistického vyžití zde můžeme v mnoha hotýlcích a penzionech ochutnávat tradiční slovenské pokrmy ve velmi příjemném prostředí i za příjemné ceny.

 

 

Tále v zimě

Nízké Tatry a Chopok, tyto názvy ve většině z nás vyvolají představu jiskřivě zasněžené zimní krajiny, proto začněme středisko Tále představovat v zimním hávu. Tále, na rozdíl od lyžařského střediska Chopok Jih, je přizpůsobeno pro méně zkušené, či začínající lyžaře a tím pádem je také ideální pro rodiny s dětmi. Jsou zde velice kvalitní a přímo příkladně udržované sjezdovky pro lyžaře i snowboardisty prakticky po celém úbočí Chopku. Noční lyžování, umělé zasněžování, skibusy , nově i snowtubing (gumové čluny na tobogánové dráze) a mnoho dalších služeb dělají z tohoto menšího střediska velmi oblíbené a navštěvované místo ve kterém nechybí ani lyžařská škola, samozřejmě i s půjčovnou.

  • Ceny lekcí v lyžařské škole: samozřejmě nejvýhodnější jsou skupinové lekce, například 4 lekce pro 4 osoby vyjdou na necelých 800 kč, což vychází cca 50 kč na osobu/hod. Pokud se vydáte učiteli napospas ve dvou, přijdou vás 4 lekce necelých 300 kč na osobu/hod.
  • Cena jedné jízdy na snowtubingové dráze je 1euro, tj. 26 kč. Musíme však upozornit na to, že tato dráha je zatím v provozu pouze o víkendech a také je samozřejmé povinné použití helmy.
  • Skibus, který je bezplatný zajišťuje téměř pravidelně každou hodinu přejezd mezi hotely, záchytným parkovištěm a lyžařským areálem.
  • Parkoviště bezprostředně u lyžařských vleků je udržované a bezplatné, pokud je plné, služba vás nasměruje ke druhému parkovišti cca 500m a zpět použijete skibus.
  • První pomoc. Sportshop ve SKI & Golf areálu nabízí možnost připojištění nákladů na záchranné akce horské služby, což není k zahození, i pokud se vydáme na tůru, můžeme se pojistit týž den před akcí.

 

 

Tále v létě

Středisko Tále se nachází v místě s vysokým počtem slunečních dní v roce, což přispívá k mnoha dalším plusům tohoto místa. Pro turisty a návštěvníky s akčnější představou letní dovolené je Tále to pravé. Pomineme-li vysokohorskou turistiku, což je samozřejmostí, lákadlem mohou být několikakilometrové cykloturistické i běžecké trasy, milovníci koní si přijdou na své v jezdecké škole, kde si mohou koně i půjčit a pro vodomily se do půl kilometru nachází přírodní koupaliště. Také amatérští speleologové nepřijdou zkrátka, velice oblíbené jsou různě náročné túry po mnoha okolních jeskyních, a nakonec, nedaleko se rozkládá první 18-ti jamkové golfové hřiště na Slovensku.

 

  • Zajímavosti v okolí: Brezno 8km zde se nachází Horehronské muzeum a taktéž mezinárodní autobusové nádraží kam například přijíždí denní přímá linka Praha – Brezno.  Demanovská Dolina 16km, kde se můžete podívat do Demanovské ledové jeskyně, či do Demanovské jeskyně svobody anebo můžete navštívit památník SNP v Nemecké 18km.
  • Pokud dáváte přednost adrenalinovému vyžití, můžete zkusit rafting na řekách Bělé, Váhu, Oravě, či Dunajci, půjčit si čtyřkolky, poslat pár šípů do terče při lukostřelbě,  anebo shlédnout okolní krajinu z ptačí perspektivy při letu v balonu.

 

Autor článku: Helena Dvořáčková

 

Čtěte také:

Kam na Slovensko: oravský Zuberec

Skanzeny na Slovensku - zpět do historie

Třídenní trek Malá Fatra aneb jak se nenechat sníst ...

Štrbské pleso bude mít novou lanovku

10 nejzajímavějších míst Bratislavy

Piešťany - město lázní

Trnava - královské město

Spišský a Oravský hrad

Nejvyšší hora Slovenska

Lyžování na Slovensku

Průvodce - Trenčín

Slovenské lázně Velký Meder

 

 

logo

 


Vložil/a: Daniel Česák 30.09.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.