Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Sheffield – ocelové město

Sheffield, en.wikipedia.orgÚzemí Sheffieldu bylo osídleno již v období po poslední době ledové. Roku 1296 byl na Castle Square povolen trh, a z Sheffieldu se tak stává malé tržní město.

Ve 14. století byl Sheffield znám výrobou nožů, přišlo 18. století a objev procesu výroby tyglíkové oceli, který umožnil vyrábět v manufakturách kvalitnější ocel.

 

 

 

 

 

Město v poválečném období zaujalo rozhodující postavení v Evropě vSheffield, www.radicestujeme.eu zásobování ocelí. Díky této skutečnosti se stává pro mnoho lidí po celém světě  synonymem oceli. Sheffield se stal synonymem i pro příbory. V pětihvězdičkových hotelech v mnoha městech po celém světě se používají vidličky se jménem tohoto města.

 

Sheffield konkuruje silnému Londýnu

Sheffield začal investovat do infrastruktury, snažil se vytvořit příležitosti pro nová odvětví. Mnoho budov v centru bylo pronajatých za nízké, nebo žádné nájemné, usídlili se v nich hudební studia a tvůrčí laboratoře. Díky vytvořeným podmínkám, začali tvůrčí odvětví vzkvétat.

Další oblast podpory souvisí s nárůstem univerzitního a akademického prostředí, které v Sheffieldu kontinuálně roste. Nejzřetelnějším a nejpopulárnějším nástrojem pro podporu podnikání je v Sheffieldu Business festival Made.

 

Zdroj: openstreetmap.org

 

Ve městě se v průběhu posledních dvaceti let zdokonaluje také hudební scéna. Jarvis Cocker, zakladatel skupiny Pulp, respektovaná ikona ve  Spojeném království, pochází právě ze Sheffieldu. Je formou odkazu toho, co se tu začalo dít v osmdesátých letech.


Sheffield, en.wikipedia.org

Panorama města


Město prošlo dramatickou proměnou

Z výhradní závislosti na těžkém průmyslu na sofistikovanou strukturu městské ekonomiky, která nabízí uplatnění ambiciózním talentům v mnoha rozmanitých odvětvích.

V Sheffieldu se nacházejí dvě velká divadla – Lyceum Theatre a Crucible Theatre, které spolu se Studio Theatre tvoří největší divadelní komplex mimo Londýn.

 

Sheffield, en.wikipedia.org

Divadlo Crucible


V Sheffieldu je otevřeno také pět muzeí – Sheffieldské městské muzeum, Kelham Island Museum, Shefieldské požární a Policejní muzeum, Abbeydale Industrial Hamlet a Shepherd Wheel.

 

Sheffield

A jak se sem dopravíte  letecky? Dopravní obslužnost zajišťuje Letiště Doncaster Sheffield (DSA), web: http://flydsa.co.uk/, přehled letů na webu Kiwi.com

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Best places to visit, Sheffield

 

     
                                 Předpověď počasí - Sheffield  
     


Z Sheffieldu ( South Yorkshire) do Londýna je vzdálenost 167 mil


Nabídka ubytování v Sheffieldu na booking.com.

Sheffield


*Autor úvodní fotky - By Elaine from Sheffield, England (Flickr) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

 

 
 Mohlo by vás zajímat: Přehled akčních letenek, čtěte zde
 

 

 

 

                                                Další  anglická města
  Londýn Bradford Preston Norwich Cambridge Birmingham  
  Leeds Derby Leicester Plymouth Nottingham Southampton  
    Brighton Bath Blackpool Liverpool Manchester  
      Bristol Ipswich Peterborough Portsmouth  
        Canterbury Canterbury Northamptonshire  

 

 

 

 

     
   

Čtěte také: Velká Británie přechází na nové plastové bankovky

 
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.