Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Dortmund – město, které každoročně pořádá největší vánoční trhy v Evropě

  Německé město ležící ve spolkové zemi Severní Porýní – Vestfálsku, které od založení v 9. století ušlo opravdu dlouhou cestu ke své současné podobě. První zmínky o Dortmundu jsou z roku 880, kdy se jednalo o malou vesničku. O několik století později už zde sídlil sám císař a v období před 2. světovou válkou tady vzkvétal průmysl na plné čáře.

Bohužel se Dortmund za války, jako významné německé centrum, nevyhnul bombardování a tak většina místních památek nemá svou původní podobu, ale musela v poválečném období projít větší či menší rekonstrukcí. Od těch dob už ale utekla spousta vody v řece a dnešní Dortmund se stal moderním městem, do kterého většina turistů ráda vyrazí na výlet.

 

 

Od centra těžkého průmyslu po „zelenou metropoli Vestfálska“

Dortmund již dávno není ušmudlaným městem plným továren těžkého průmyslu. Výroba ustoupila a místo ní se zde rozrůstá zeleň. Víc jak polovinu jeho území tvoří zelené plochy, dřeviny, zemědělské oblasti a průplavy. Důkazem proměny města jsou také proslulé dortmundské vánoční trhy, které jsou svou rozlohou největšími trhy v Evropě a hravě tak předčí např. rakouskou Vídeň.

Jedním z míst, které stojí za návštěvu je Westfalenpark, proslulý svou čistotou, velkou rozlohou a dobrou dostupností do centra. Slouží především jako místo k relaxaci, vhodný je i jako místo pro rodiny s dětmi. Jestli jste milovníci přírody, neměli byste minout ani Rombergpark, park s botanickou zahradou.

 

   Ubytování

 

NH Dortmund

Cena na noc pro dva -  1 620 Kč
 

Tryp Dortmund

Cena na noc pro dva - 1 820 Kč

 

Kostel na každém rohu

Při procházce po Dortmundu si všimnete jedné zajímavosti. Kostelů je tu opravdu požehnaně a tak na ně natrefíte téměř na každém kroku. Za zmínku stojí Marienkirche, ze kterého po válečném bombardování zůstal v původním stavu úchvatný Oltář Panny Marie.

Pro evangelíky byl ve městě postaven ve 13. století Reinoldikirche pojmenovaný po patronovi města. Pokud se budete chtít podívat na město pěkně z výšky, můžete každou sobotu mezi 12-15 hodinou vystoupat do jeho zvonice, která je v tento čas otevřena svým návštěvníkům.

Do třetice se vyrazte podívat na gotický kostel Petrikirche, kde budete moci obdivovat díla mistrů řezbářů na okřídleném oltáři se stovkami vyřezávaných a pozlacených hlav. Kostely ale nejsou jedinými městskými památkami. Zajímavý je také vodní hrad Hörder Burg.

 

 

 

 

                          Muzea, která stojí za navštívení
German Football Museum Museum německého fotbalu

www.fussballmuseum.de

Zeche Zollern II/IV, Westfalian Museum of Industry

Museum průmyslu

www.lwl.org/industriemuseum

 

Binarium

Museum herních konzolí a her

https://binarium.de


 
    Železniční doprava (podzemní a nadzemní) v Dortmundu + mapa linek
 

 

Fotbal a pivo patří neodmyslitelně k sobě

Pro  fotbalové fanoušky je město neodmyslitelně spojeno s fotbalovým klubem Borrusia Dortmund jehož domácím stadionem je světoznámý Signal Iduna Park, jeden z nejlepších fotbalových stadionů světa. Protože místní fotbalem opravdu žijí navštívit můžete také museum fotbalu Deutsches Fusballmuseum. Kde jsou vystaveny nejcennější poháry národního týmu. Aby byla atmosféra při zápase dokonalým zážitkem nesmí chybět ani pivo z místního pivovaru.

 

 

 

   

                Letecké spojení zajišťuje Letiště Dortmund (DTM)

 

 

Trasa jízdy  autem z Prahy do Dortmundu, vzdálenost činí 660 km. Průměrná doba jízdy - 6 hodin, zdroj mapy web openstreetmap.org

 

Autor: Ivana Rašková

 

 

Čtěte také:

Oblíbená místa v Německu, které stojí za to navštívit

Vlakové nádraží - Dortmund Hauptbahnhof

Veřejná doprava (MHD) v Dortmundu

Seznam letišť v Německu

 

 

 

 

 

 

 
                                            Další německá města
  Berlín Mannheim Mnichov Cáchy  
  Lipsko Rostock Kolín nad Rýnem Porýní  
  Brémy Drážďany Düsseldorf Rostock  
  Norimberk Řezno Hamburk

Pasov

 
           

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.10.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.