Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Santillana del Mar – malé městečko s velkou historií

Toužíte-li po pravém španělském slunci i temperamentu, ale přeplněné pláže a uličky plné turistů nejsou nic pro vás, pak si pro svou dovolenou rozhodně zvolte malebnou obec Santillana del Mar.

 

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, videolibreCC, Santillana del Mar

 

 

Tato nevelká víska, čítající 4 000 obyvatel, leží v severním  Španělsku, v autonomním celku Kantábrie, zhruba 30 km od vzdáleného přístavního města Santander. Toto město je vyhledávaným turistickým letoviskem a také hlavním městem Kantábrie a jeho pobřeží omývá Biskajský záliv.

 

 

 

Altamira - po stopách předků až do hlubokého pravěku

To, co si v španělském Santillana del Mar nemůžete nechat ujít je nepochybně světoznámá jeskyně Altamira, ve které si můžete prohlédnout vzácné pravěké nástěnné malby objevené již v roce 1879.

Samotná jeskyně Altamira, kterou proslavily malby z období paleolitu, již není pro veřejnost přístupná z důvodů změn mikroklimatu a obav o poničení a následné dochování maleb pro další generace. Umění pravěkých lidí a jejich kresby barevných bizonů, jelenů, koňů, ale i lidských postav se zvířecí hlavou a mnoho dalších symbolů můžete obdivovat ve speciálním muzeu, které je vlastně přesnou kopií Altamiry z doby před 13 000 až 15 000 lety.

Muzeum se nachází v blízkosti původního naleziště a je obohaceno i o mnoho exponátů z doby kamenné. Ponořit se zde můžete nejen do tajů rozdělávání pravěkého ohně, přípravy potravy či lovu, ale můžete se na chvíli stát i pravěkým malířem a starými technikami namalovat obraz.

 

 

 

Nechte se hýčkat Santillana del Mar i jejím blízkým okolím

I tak malé městečko v románském stylu, jakým je Santillana del Mar, má co nabídnout. Nejen mnoho historických staveb v perfektní kondici, ale také kolegiátní kostel z 12. století stojí za vaši pozornost. O dotvoření jedinečné atmosféry se starají i místní řemeslníci, kteří vám s nefalšovaným nadšením předvedou své umění, nad kterým se tají dech.

 

Pro své výpravy po okolí si pak rozhodně vyberte zmíněné hlavní město Kantábrie Santander, které se pyšní nádhernými plážemi, dobrodružnými kasíny a také rušným nočním životem. Za výlet také stojí města Vitoria a Estella, která jsou součástí legendární Svatojakubské cesty.

 

        Ubytování v této lokalitě

 

Hotel Colonial de Santillana

Cena na noc pro dva - 1 300 Kč
 

Hospederia Santillana

Cena na noc pro dva - 1 040 Kč

 

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, minube,  Parador Gil Blas - Santillana del Mar

 

 

                                                Další španělská města
  Barcelona Valencie Oviedo Madrid  
  Marbella Benidorm Toledo Almería  
  Salou Sevilla Zaragoza Córdoba  
      Vigo Bilbao  
           

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 01.10.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.