Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Brest

Brest je město, které se nachází v severozápadní části  Francie. Konkrétně na návštěvu musíte zavítat do departmentu Finistère v regionu Bretaň.

Leží na pobřeží Atlantského oceánu a je významným přístavem. Současně se také jedná o nejzápadněji položené velké francouzské město. Podle posledních údajů tady žije okolo 140 000 obyvatel.

 

Nejbližší letiště v této lokalitě: Brest Bretagne Airport - BES, ofic. webové stránky

 

Trasa jízdy autem z Prahy do Brestu, vzdálenost: 1 622 km. Čas: 14:27, zdroj mapy - openstreetmap.org


Brest historický

Historie města sahá do 13. století. To o jeho osudech již víme přesné informace. Město tehdy získal bretaňský vévoda Jan I. Následně se nacházelo v anglickém držení až do okamžiku, kdy jej převzala Francie. Stalo se tak roku 1514 po sňatku Františka I. Francouzského a Klaudie Francouzské.

Samotná lokalita však byla osídlena mnohem dříve. Již ve 3. století ji coby opěrný bod používali Římané.

 


Během své historie Brest značně utrpěl především za druhé světové války. Byl zničen bombardováním, neboť jej pro jeho strategickou polohu využívala německá armáda, která tu vybudovala značně rozsáhlou základnu pro svoje ponorky.

Po válce tak bylo město za značné finanční prostředky v řádech miliard obnoveno. Proto mohou být milovníci historie poněkud zklamaní. Z mála památek, které tu zůstaly, stojí za zmínku především pevnost, která pochází z přelomu 15. a 16. století. Nalézá se u ústí řeky Penfeld a dnes byste tu objevili námořní muzeum.

 Moderní město

Turisté si tedy musejí vystačit s jinými atrakcemi. Mezi ně bezesporu patří Oceánopolis, výzkumné středisko, které se zabývá mořským životem, jehož součástí je rovněž obří akvárium.


           
          Webové stránky Oceánopolisu
           

 

Zajímavý je Brest a jeho okolí také pro milovníky sportovních radovánek. Tato oblast poskytuje příhodné podmínky pro rybaření, windsurfing či jachting. Případně se rovněž v okolí nachází i několik golfových hřišť. A také je ideální pro koupání, díky svým nádherným písečným plážím. Za pozornost stojí i četné granitové útesy a pobřežní jeskyně.

 


Požitkáři by si zase neměli nechat ujít perly breťanské gastronomie – sladké palačinky neboli crêpes a proslulý cider.

 

 
   Přehled ubytování na booking.com

 


  Čtěte také:
 

Poloha a hranice Bretaně

 

Letiště v Bretani

 

                                           Další francouzská města
  Paříž Marseille Cannes Nantes Nice Štrasburk  
  Mety Orleáns Antibes Rennes Lille Bordeaux  
  Toulon Carcassonne Lyon Hossegor Cagnes sur Mer    
               

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 27.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.