Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Landshut

Landshut je  německé město, které se nachází v Bavorsku na řece Isar. Zároveň se jedná o správní centrum regionu Dolní Bavorsko. V současnosti má přibližně 70 000 obyvatel.

 

 

Romantický nádech historie

Bohaté dějiny města dokládá stále zachovalé historické jádro, které nabízí mnoho památek, převážně gotických, a romantických zákoutí. Vznik města můžeme datovat konkrétně do 13. století a ještě v témže století se Landshut stává metropolí Dolního Bavorska. Za založením města stál vévoda Ludvík I.

 

 

Dominantu města tvoří hrad Trausnitz, rodinné sídlo rodu Wittelsbachů s impozantním opevněním a věží zvanou Wittelsbacher Turm, které bylo vystavěno ve 13. století. Vnitřní nádvoří se pak nese v duchu renesančním.

Četné stopy tu zanechalo rovněž baroko v podobě mnoha významných památek, jimiž jsou například kostel sv. Ignáce či dominikánský kostel sv. Blasia. Kdo je fyzicky zdatný, neměl by si nechat ujít výstup na věž gotické baziliky sv. Martina. Ta měří přesně 133 metrů a je díky tomu nejvyšší věží z pálených cihel na světě.

 

  Ubytování v této lokalitě

 

Weinstube Heigl Restaurante

Cena na noc pro dva - 1 520 Kč
 

easy sleep hotel

Cena na noc pro dva - 1 756 Kč

 

V Landshutu to žije

S historií je spojena i další významná událost - pravidelně pořádaná renesanční slavnost zvaná Landshutská svatba. Během ní se každoročně jádro města zahalí do stovek vlajek. Koná se na počest svatby polské princezny Jadwigy se synem landshutského vévody Georgem a místní obyvatelé si svazek těchto dvou šlechticů podobným způsobem připomínají už více než čtyři stovky let. Historický svátek doprovází i tanec a rytířské souboje.

 

 

Do Landshutu míří návštěvníci také za nákupy, ať už do malých krámků nebo do luxusních butiků. Za pozornost stojí i idylické hospůdky s typickým nápojem, jimž je pivo. Ostatně se tady rovněž pořádají i pivní slavnosti, ne nepodobné slavnému mnichovskému Oktoberfestu.

 

 

Ujít byste si neměli nechat ani četné kavárny, případně v období Vánoc tradiční trhy. Pořádají se v městské části Freyung a bývají pokládány za jedny z nejkrásnějších v celém Bavorsku.

 

     
                            Předpověď počasí - Landshut  
     

 

 Trasa jízdy  autem z Prahy

   Vzdálenost z Prahy: 330 km. Čas: 3:08. Zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Victor Scicluna, Landshut

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

Bavorsko, země pohádek

Pohádkové Jezero Königsee

Jezera v Německu

 

 

 

                                                Další německá města
  Berlín Mannheim Lipsko Brémy  
  Rostock Drážďany Mnichov Cáchy  
  Düsseldorf Norimberk Hamburk Postupim  
           

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.