Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Turisté hojně navštěvují místa, kde se natáčel film Gladiátor

Vyráběním kulis se filmaři při natáčení filmu Gladiátor moc zdržovat nemuseli. Ta nejparádnější a zároveň nejdůležitější kulisa pro jejich historické drama Gladiátor čekala na filmovou klapku v Tunisku už od 3. století našeho letopočtu.  Konkrétně nedaleko tuniského městečka El-Džem. Právě tam se nachází 3. největší koloseum na světě. Jen kolem této stavby se však natáčení netočilo. Tak například hlavní hrdina Russell Crowe se při natáčení zranil a došlo i na úmrtí jednoho z hlavních herců. 

 

Amphitheatre El Jem, autor fotky: Jerzystrzelecki creativecommons.org/licenses/by/3.0, Wikimedia Commons


   

 

 

Filmaři mohou být rádi, že jim koloseum nerozebrali místní jako stavební materiál 

Být v Tunisku nedaleko městečka El-Džem a minout tamní velkolepé koloseum znamená o hodně připravit svůj zrak i duši. Vždyť právě tato majestátně stojící stavba přitahuje turisty i místní obyvatele jako magnet. A zatímco turista u kolosea pobude maximálně jen dobu určenou pro jeho dovolenou v Tunisku, místní navštěvují koloseum pravidelně. Neminou jedinou příležitost načerpat z tohoto místa energii. Chodí sem jen tak na procházky, randit a nebo pro stavební materiál.

Ano, slyšíte dobře. Všímavější turisté se dovtípí, z čeho asi jsou postavené domky místních v blízkosti kolosea. Ano právě z něj! Naštěstí tito obyvatelé znali svou míru a z kolosea moc neubylo. Ještě aby! Vždyť koloseum je známé svou silou a houževnatostí se světu ukazovat ve více než dobré formě a to i přes mnohé nepříjemné události, které koloseum potkaly. Představte si, že právě v koloseu se odehrály dvě opravdové bitvy! 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Habib M'henni, Amphitheatre El Jem
   

 

Mezi filmovou klapku filmu Gladiátor zcela nečekaně vlezla smrt 

I sám Gladiátor (Russell Crowe) - velký svým charakterem i činy byl určitě z velkoleposti kolosea ohromen. A to tak, že se při natáčení několikrát zranil. Okázalé je na historické stavbě téměř všechno - množství použitého materiálu, rozměry pozemku, na kterém leží, počet míst pro diváky (koloseum pojalo až 30 000 lidí).

Koloseum v El-Džemu však nebylo jen dobře postavené, nýbrž i dobře promyšlené. Kdokoliv se chtěl podívat na zápas v aréně, nemusel se bát zácpy a dlouhých front. Celé hlediště bylo rafinovaně postaveno tak, aby bylo možné jej lehce a rychle obsadit a v případě potíží i stejně hladce vyklidit. Během natáčení se museli filmaři i herci potýkat s celou řadou více či méně běžných filmařských peripetií.

Největší ránou však byla smrt jednoho z hlavních herců  - Olivera Reeda alias Proxima. Ten zemřel přímo během natáčení na infarkt. Celý film se pak musel dotočit s dvojníkem a byl věnován památce Olivera Reeda. 

 

Koloseum vzbuzuje obdiv a to prý není dostavěné! 

Tuniské koloseum zkrátka vzbuzuje obdiv. A to prý není dostavěné! Postavili jej Římané. Podle dochovaných záznamů však není dokončené. Za stopnutím stavby měly stát jisté císařské neshody...ale podle dnešního vzhledu kolosea to vypadá, že k nim došlo až úplně na konci. Vždyť je tak velké a podle těch kteří tam byli dokonalé!

Autor: Andrea Nováková

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Turisté hojně míří do míst, kde se točil Sex ve mestě 2

Souostroví Phi Phi skrývá filmovou „Pláž“ s L. DiCapriem

Procestujte Nový Zéland ve stopách Pána prstenů

Kde se natáčel seriál Teorie velkého třesku

Thajsko - dovolená v zemi stříbrného plátna

Kde se natáčel film Padesát odstínů šedi?

Kde se natáčel film Koktejl s Tomem Cruisem

Kde se natáčela pohádka Princ a Večernice

Krásná anglická panství, která znáte z filmů

Kde se natáčel film Ostrov hrdlořezů?

Kde se natáčel seriál Dva a půl chlapa

Řecký ostrov z filmu Mamma Mia

Kde se natáčel Limonádový Joe?

Harry Potter má svůj zábavný park

Film Twilight a město Volterra

Kde se natáčel Anděl Páně

Kde se natáčel film Trója?

 

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 27.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.