Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Olbia, turisty oblíbené město Sardinie

Olbia je  italské město, které leží na severovýchodě ostrova Sardinie. Zároveň se jedná o metropoli provincie Gallura a důležité hospodářské centrum, které má necelých 60 000 obyvatel.

 

 

 

Poznejte krásnou přírodu Olbie

Ti se živí především rybolovem, zemědělství a nezanedbatelný motor pro zdejší ekonomiku představuje stejně tak i cestovní ruch. Město má k dispozici moderní letiště a je také známým přístavem.

 

 

Mohlo by vás zajímat: Letenky a Letiště Olbia (OLB) v Sardinii, čtěte zde

 

 

Místní zátoka otevírá přístup do proslulého Costa Smeralda neboli Smaragdového pobřeží. Romantické místo proslulé bílými plážemi a nádhernou přírodou, kde si mohou ti náročnější též například zahrát golf, láká každoročně mnoho návštěvníků.

K tomu přispívá i středomořské podnebí s typicky horkými léty. Křišťálově čisté moře je ideální nejen pro koupání, ale skýtá rovněž perfektní podmínky pro šnorchlování či potápení.

 

 

Za objevení stojí i historie

Se vznikem města je svázána legenda o založení mytologickou postavou Iolao nebo řeckými fokijskými osadníky z Marseille. Pravděpodobně se tak ovšem ve skutečnosti stalo v období mezi 6. a 4. stoletím př. n. l., kdy Olbiu založily punské kmeny. Název je potom řeckého původu. Již v období Říma pak Olbia zažila výrazný rozkvět. Který pokračuje ostatně díky turistickému ruchu i v době moderní. Vznikla zde celá řada moderních hotelových komplexů.

Historie vepsala svoje stopy i do tváře moderní Olbie, například v podobě kostela San Simplicio, který má kamennou klenbovou konstrukci z 12. století. Původní středověké město se patrně rozkládalo právě okolo něho. Kostel San Paolo na náměstí Piazza Santa Croce zase vznikl v 17. století.

Za pozornost rozhodně stojí i místní archeologické muzeum s četnými nálezy z éry nejstaršího osídlení ještě před naším letopočtem.

 

     Openstreetmap.org

     Mapa

 

Olbie je současně skvělým výchozím bodem i pro další cesty. Nachází se tady množství ostrovů. Kupříkladu souostroví Maddalena jsou součástí stejnojmenného národního parku, z ekologického hlediska se tak jedná o významnou lokalitu.

 

    Přehled ubytování v této lokalitě

 

 

 

 

                                                    Další italská města
  Salento Florencie Miláno Neapol  
  Benátky Řím Rimini Bormio  
  Portoferraio Ancona Siena Caorle  
  Trapani Cagliari Pisa Lucca  
  Terst Reggio di Calabria Janov Bolzano  

 

 

* Dovolená na poslední chvíli v oblasti Sardínie - přehled

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.