Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Pantelleria

Pantelleria je ostrovem, který se nachází jihozápadně od Sicílie. Patří do provincie Trapani, která spadá do regionu Sicílie. Jedná se o pátý největší ostrov  Itálie, na němž žije přibližně 7 700 obyvatel. Největším městem ostrova je Pantelleria, kde také vznikl i přístav.

 

 

 

Luxusní prázdniny na Pantellerii

Přesto, že formálně patří k Itálii, původ jeho jména bychom museli hledat v arabštině. V překladu znamená „dcera větru”. Prvními obyvateli zde byli Féničané. Během historie se tu vystřídala řada kultur – mimo zmiňovaných Féničanů též Kartaginci, Římané i Arabové. Ostrov jako takový pak vznikl vulkanickou činností. Zejména jeho severozápadní část přitahuje četné návštěvníky, a to i z řad prominentních tváří, které si v této lokalitě zbudovaly luxusní sídla.

Mezi oblíbené atrakce patří jezero Venušino zrcadlo, a to díky horké vodě, která sem proudí z termálních pramenů. Právě ona bohyně se měla v těchto vodách zhlížet.

 

 
Mapa - openstreetmap.org

Ostrov disponuje malým letištěm sloužícím k regionálním a chárterovým letům - více informací zde.

 

Krásná příroda i pozoruhodná architektura

Pro nezkušené plavce však tady není příliš vhodné moře. Útesy jsou poměrně divoké a nenašli byste v této oblasti ani žádnou písečnou pláž. Kromě toho bývá ostrov především na vrcholu letní sezóny doslova v obležení turistů. Na své si však nepochybně přijdou vyznavači potápění.

Ostrovní krajinu chrání hned několik přírodních rezervací. Unikátním je třeba zdejší shromaždiště ptactva a našli bychom na tomto území i více než šest stovek druhů rostlin. V úrodných částech ostrova se pěstuje ve velké míře především vinná réva, jinou typickou rostlinou je kapara trnitá, ze které pocházejí plody kapary. Vyhlášené víno se jmenuje Moscato di Pantelleria a Passito. Důležitým zdrojem příjmů pro místní je mimo cestovního ruchu rovněž rybolov.

 

 

Ostrovní zajímavostí je rozhodně jeho architektura. Charakteristické domy se jmenují „damussa”. Jsou čtvercového půdorysu a jejich zvláštností je, že na stavbu byl použit lávový kámen. Nezaměnitelným prvkem je bílá kopulovitá střecha. Symbolem ostrova jsou tyto stavby již od 10. století.

 

Zdroj videa: YouTube CC, latvdeiviaggi.it

 

Ubytování v této lokalitě

Tip na hotel: Kuddie Rosse Eco-Friendly Residence Cena na noc pro dva - 2 450 Kč
Tip na hotel:  Dammusi Punta Fram Cena na noc pro dva - 3 100 Kč

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Oblasti Itálie

 

Jak dlouho trvá let do Itálie?

 

Pět největších jezer v Itálii

 

Seznam letišť na Sicílii

 

Doba letu - Sicílie

   

 

 

                                    Další italská města (letoviska)
  Miláno Benátky Marsala Florencie Neapol  
  Capo Vaticano Řím Rimini Sorrento Salento  
  Rosolina Mare Ancona Salerno Siena Caorle  
  Portoferraio Trapani Cagliari Pisa Lucca  

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.