Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Pantelleria

Pantelleria je ostrovem, který se nachází jihozápadně od Sicílie. Patří do provincie Trapani, která spadá do regionu Sicílie. Jedná se o pátý největší ostrov  Itálie, na němž žije přibližně 7 700 obyvatel. Největším městem ostrova je Pantelleria, kde také vznikl i přístav.

 

 

 

Luxusní prázdniny na Pantellerii

Přesto, že formálně patří k Itálii, původ jeho jména bychom museli hledat v arabštině. V překladu znamená „dcera větru”. Prvními obyvateli zde byli Féničané. Během historie se tu vystřídala řada kultur – mimo zmiňovaných Féničanů též Kartaginci, Římané i Arabové. Ostrov jako takový pak vznikl vulkanickou činností. Zejména jeho severozápadní část přitahuje četné návštěvníky, a to i z řad prominentních tváří, které si v této lokalitě zbudovaly luxusní sídla.

Mezi oblíbené atrakce patří jezero Venušino zrcadlo, a to díky horké vodě, která sem proudí z termálních pramenů. Právě ona bohyně se měla v těchto vodách zhlížet.

 

 
Mapa - openstreetmap.org

Ostrov disponuje malým letištěm sloužícím k regionálním a chárterovým letům - více informací zde.

 

Krásná příroda i pozoruhodná architektura

Pro nezkušené plavce však tady není příliš vhodné moře. Útesy jsou poměrně divoké a nenašli byste v této oblasti ani žádnou písečnou pláž. Kromě toho bývá ostrov především na vrcholu letní sezóny doslova v obležení turistů. Na své si však nepochybně přijdou vyznavači potápění.

Ostrovní krajinu chrání hned několik přírodních rezervací. Unikátním je třeba zdejší shromaždiště ptactva a našli bychom na tomto území i více než šest stovek druhů rostlin. V úrodných částech ostrova se pěstuje ve velké míře především vinná réva, jinou typickou rostlinou je kapara trnitá, ze které pocházejí plody kapary. Vyhlášené víno se jmenuje Moscato di Pantelleria a Passito. Důležitým zdrojem příjmů pro místní je mimo cestovního ruchu rovněž rybolov.

 

 

Ostrovní zajímavostí je rozhodně jeho architektura. Charakteristické domy se jmenují „damussa”. Jsou čtvercového půdorysu a jejich zvláštností je, že na stavbu byl použit lávový kámen. Nezaměnitelným prvkem je bílá kopulovitá střecha. Symbolem ostrova jsou tyto stavby již od 10. století.

 

Zdroj videa: YouTube CC, latvdeiviaggi.it

 

Ubytování v této lokalitě

Tip na hotel: Kuddie Rosse Eco-Friendly Residence Cena na noc pro dva - 2 450 Kč
Tip na hotel:  Dammusi Punta Fram Cena na noc pro dva - 3 100 Kč

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Oblasti Itálie

 

Jak dlouho trvá let do Itálie?

   

 

 

                                    Další italská města (letoviska)
  Miláno Benátky Marsala Florencie Neapol  
  Capo Vaticano Řím Rimini Sorrento Salento  
  Rosolina Mare Ancona Salerno Siena Caorle  
  Portoferraio Trapani Cagliari Pisa Lucca  

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.