Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Crotone

Crotone je  italské město, které bychom našli konkrétně v regionu Kalábrie. Jde též o metropoli stejnojmenné provincie. Obývá jej přibližně 62 tis. obyvatel.

 

 

Historický vývoj města

Historie města je poměrně dlouhá, jeho jméno je známé již ze starověku. Víme přesně, že bylo založeno roku 710 př. n. l. coby achájská kolonie. Slavný řecký filosof a matematik Pythagoras v Crotone založil svou školu a v éře antiky se dokonce tradovalo, že tady žijí ty nejkrásnější ženy. Historické jádro s nezaměnitelnou atmosférou mu ostatně zůstalo až dodnes. Jinak je ovšem turisty poněkud zapomenuto.

Dodnes na tomto místě obdiv vzbuzují hlavně mohutné hradby, které dosahují výšky až 20 metrů. Z nich se návštěvníkům otevírá pohled na pobřeží i na zdejší přístav. Kdo by se chtěl o dějinách tohoto města dozvědět více, přesnější představu si může udělat po prohlídce archeologického muzea. Novému městskému opevnění ze 16. století totiž bohužel musela ustoupit podstatná část antických památek.

 

Mapa - openstreetmap.org  

 

   
                                   Počasí v této lokalitě
   

 

Z dochovaných historických pozoruhodností by vám neměl při návštěvě města ujít například působivý dórský sloup Capo Colonna. Jde o poslední zbytek chrámu chrámu Héry Lacinie, který pochází zhruba ze 6. století př. n. l.

I pozdější dějiny města jsou nesmírně zajímavé. Rok 1541 znamenal vznik pevnosti Castello di Crotone. Coby základ pro stavbu pak posloužil materiál z jiných staveb z antické éry.

 

   Ubytování v této lokalitě

 

B&B Margherita

Cena na noc pro dva - 762 Kč
 

B&B Crotone

Cena na noc pro dva - 784 Kč
 

Grace's Style

Cena na noc pro dva - 1 025 Kč

 

Moderní tvář Crotone

Moderní Crotone zaznamenalo ve 20. století především v meziválečném období prudký rozmach. Následně však prožilo značný úpadek a proslulo poměrně neblaze coby líheň slavné italské mafie. Současní turisté si však mohou nádherných pláží a průzračně čistého moře užívat beze strachu.

Mimo plavců láká tato krajina i vyznavače potápění nebo šnorchlování. Ideální podmínky zde mají i ti, které baví windsurfing nebo plachtění.

Vodní sporty ovšem nejsou to jediné, co tu má pevnou tradici. Místní  fotbalový klub byl založen již roku 1923.

 

 

       
      Last minute zájezdy do Itálie
     

Jak dlouho trvá let do Itálie?

     

Pět největších jezer v Itálii

       

 

                                                   Další italská města
  Řím Benátky Florencie Miláno Neapol  
  Rosolina Mare Rimini Bormio Portoferraio Ancona  
  Siena Alghero Caorle Trapani Cagliari  
  Pisa Aquileia Bolzano Janov Lucca  

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.