Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Grado

Významné letovisko již z dob Rakousko-Uherska, turistická oblast, na kterou rozhodně nezapomenete. Jedno z prvních míst, kde Češi rádi trávili dovolenou. Místo proslulé v celé Evropě, to je Grado, obklopeno Jaderským mořem z jedné strany a lagunami z druhé. Leží na sever od  italských Benátek.

 

 

 

     Nejen že zde naleznete pláže, které si neumíte snad ani ve snu představit, ale historie z tohoto místa přímo dýchá. Za římských časů se jednalo o předměstí pro několik kilometrů vzdálenou Aquileiu, které sloužilo zároveň i jako přístav.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

     V centru, ze kterého staré časy jen sálají, můžeme nalézt baziliku Sant´Eufemia, která byla postavena v 6. století a pyšní se mozaikovou podlahou a oltářem z 13. století. Baptiserium a kostel Santa Maria delle Grazie určitě také stojí za nakouknutí. V jednu dobu to bylo sídlo křesťanského patriarchy a spousty biskupů, kteří se zde usadili. Mnoho památek, které tady můžete nalézt, pochází z této doby.

Grado bylo vyhlášeno oficiálními lázněmi Rakouska - Uherska a kvalitu služeb si již zachovalo.

Díky vynikajícímu počasí je považováno za jedno z nejlepších lázeňských letovisek na světě. Můžete tu tedy najít snad vše s tímto spojené – sauny, fitness centra, inhalace, masáže, fyzioterapie, parní lázně.

 

 

     Pokud upřednostňujete rodinnou dovolenou, je toto místo přímo pro vás, a to hlavně z důvodu, že se zde nachází 15 kilometrů dlouhá písčitá pláž, jedná se o prostředí jako dělané na krásné procházky uličkami a náměstíčky a jistě nezapomeňte na vyjížďku k lagunám, protože pohled na ně stojí za to!

Po dlouhém dni máte možnost zajít do jedné z restaurací vyhlášených svými specialitami z  ryb, pizzerií nebo  kaváren.

 

Ubytování - Grado

  Tip na hotel:Hotel Friuli Cena na noc pro dva - 1 920 Kč
  Tip na hotel:Hotel Splendor Cena na noc pro dva - 2 020 Kč
  Tip na hotel:Hotel Cristina Cena na noc pro dva - 2 120 Kč

 

Tak rychle naskočte do auta a dojeďte se podívat do místa, které se pyšní svou ekologií, nejenže redukuje průmysl, ale také recykluje, a to hlavně na plážích.

 Autor: Viktorie Balounová

 

 

 

                                      Další italská města (letoviska)
  Rosolina Mare Benátky Capo Vaticano Florencie Neapol  
  Villaggio delle Sirene Řím Marsala Salento Miláno  
  Rimini Bormio Sorrento Portoferraio Ancona  
  Salerno Livorno Catanzaro Siena Alghero  
  Caorle Trapani Cagliari Pisa Lucca  
  Reggio di Calabria Janov Aquileia Bolzano Terst  

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.