Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Modena

Každý automobilový fanoušek by si jistě přál alespoň jednou zajet do Modeny. Vždyť právě toto město je domovem automobilky Ferrari nebo Maserati. Nejen auty ale živ je turista a Modena to potvrzuje v plném rozsahu, je to přece jen italské město, a tak splňuje jeho charakteristiku. Najdeme tu spoustu historických památek a subtropické klima. Tahle kombinace je zkrátka neodolatelná.


 Modena v proudu času

Historie Modeny sahá daleko do pravěku až  k době železné, od té je totiž toto místo osídleno bez přestávky. Dokonce se tu vystřídalo i několik velmi slavných osobností. Např. v době římského impéria byla Modeny centrum celé říše a sídlil zde i samotný Julius Caesar. A toho, kdo zná film noc v muzeu potěší, že v 5. století zde žili Hunové v čele s legendárním Attilou.

Téměř 5 století se zde udrželi vévodové d'Este. Jejich vláda skončila až roku 1796. Přes délku své vlády již nebyli schopni město příliš ovlivnit po stránce architektonické. Přišli zkrátka pozdě. Povedlo se jim ovšem upozadit zemědělství a prosadit průmysl. Jeden místní zemědělský výrobek ale přeci jen dobyl svět, a to balzamikový ocet.

 

Ubytování v této lokalitě

 

Ostello San Filippo Neri

Cena na noc pro dva - 1 280 Kč
 

Al cancello

Cena na noc pro dva - 1 510 Kč

 

Co je v Modeně k vidění

Jestli do Modeny opravdu vyrazíte, rozhodně byste neměli vynechat tato místa:

  1. DÓM SV. GEMINIÁNA - je na seznamu světového dědictví UNESCO a stavěn byl téměř 2 století. Dominantou dómu je zvonička Torre Ghirlandia, jež splňuje veškeré parametry italských věží e je tradičně nakloněná. Jestliže se rozhodnete vylézt až nahoru,naskytne se vám pohled na celé staré město.
  2. PALÁC MUZEÍ - veškeré informace pro zvídavce o Modeně jako takové, jejích obyvatelích a celkově o modenské kultuře jsou zde na jednom místě. V budově bývalého chudobince totiž dnes sídlí celá řada muzeí s různým zaměřením.
  3. PALAZZO DUCALE - největší budova města byla s tímto záměrem i yvstavěna na příkaz Františka I. d'Este. Dnes v ní sídlí vojenská akademie, takže dovnitř se dostanete jen zřídkakdy.

Zdroj videa: YouTube CC, autor: Città di Modena

 

         Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

     
                                     Předpověď počasí - Modena  
     

 

                                                   Další italská města
      Marina di Camerota Neapol Miláno Florencie  
      Capo Vaticano Benátky Marsala Salento  
      Villaggio delle Sirene Bormio Řím Rimini  
      Portoferraio Ancona Salerno Livorno  
      Reggio di Calabria Catanzaro Siena Alghero  
      Aquileia Cortina Trapani Caorle  
      Amalfi Lucca Pisa Cagliari  
      Bolzano Lignáno Janov Terst  

 

 

 

 

 

     
                   Mohlo by vás zajímat: 

Seznam letišť v Itálii

 
     
Vložil/a: Daniel Česák 05.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.